pękanie pięt i rogowacenie

napisał/a: martka 26 2007-11-29 13:10
mam problem juz od ok3lat moje piety pekaja i rogowaceja.Probowalam roznych srodkow tj.dernilan,hasceral,alantan plus i nie pamietam wiecej.Moze jest brak witamin w moim oprganizmie?ale jakich?obecnie biore wit.dla matek karmiacych piersia, poniewaz karmie nia.Oprocz stop mam problem z dlonmi ,poniewz mam wysuszona skore i jest szorstka na palcach i miedzy palcami.
Prosze o podpowiedz jak zaradzxic temu problemowi.
napisał/a: Peter 2007-11-30 08:12
Proponuję moczyć 2 razy dziennie w ciepłej oliwce z oliwek i kilkoma kroplami cytryny zarówno dłonie jak i stopy. Do rąk spróbować krem Neutrogena, do stóp firmy Scholl na pękające pięty. Polecam też preparat Bio-Selen-Cynk.
djfafa
napisał/a: djfafa 2007-11-30 11:41
A ja proponuję wcierać w pięty i pękniecia wit. A w kroplach (może być A+D3), mojej mamie to pomaga bardzo. Ale trwa to długo i należy wcierać regularnie (co najmniej raz dziennie po kąpieli) no i oczywiście usuwać martwy naskórek.
Pozdrawiam
napisał/a: martka261 2007-11-30 11:53
[ Dodano: 2007-12-01, 10:28 ]
martka26 napisal(a):dziękuje za radę.
napisał/a: legola 2008-02-18 16:38
Jeśli Twoje rogowacenie stóp nie jest chorobą ( a jest to dziedziczne - warto zobaczyć jak pięty się mają w Twojej rodzinie u dorosłych), mogę ze swojego doświadczenia polecić PDs Extra
http://www.sanusmarket.pl/extra-zmiany-skorne-rogowacenie-luszczyca-zmiany-skorne-neostrata-100g-p-2158.html
Jest to krem do aplikowania na chorobowo zmienione stany skórne, niekoniecznie związane z rogowaceniem pięt, ale również na rybią łuskę czy łuszczycę. Mnie wyleczył z pękających pięt, może zatem komuś innemu pomoże.
Pozdrawiam.
napisał/a: Ulka67 2009-09-30 13:18
Niestety przy takich skłonnościach trzeba regularnie mechanicznie usuwać rogowaciejący naskórek i stosować preparaty zmękczające skórę by była elastyczna i nie pękała. Szczególnie przy takiej delegliwości polecany jest keranorm. Ja go stosuję i już przy pierwszym zastosowaniu ładnie zmękczył mi twardą skórę na piętach, które wcześniej mnie aż bolały. Powinien też pomóc na wysuszoną skórę rąk.
napisał/a: Jolka78 2009-11-30 02:41
Potwierdziam, że nie ma nic lepszego niż Keranorm na pękające pięty i np. przesuszone łokcie i kolana.
napisał/a: kuleczka2610 2009-12-04 08:57
hey, djfafa ma racje z ta wit.a ja rowniez ja wcieralam i mi duzo pomoglam,poza tym trzeba codziennie pamietac o nawilzaniu stop,w aptece jest taka tania masc z wit.A do paznokci i do stop,jest bardzo dobra lub zwykla wazelina na noc
napisał/a: Naturka 2009-12-09 12:54
Oprócz pielęgnacji zewnętrznej warto zadbać o nawilżenie organizmu również od wewnątrz. Suche pięty to problem niedoboru wilgoci, czyli płynów ustrojowch, który w pierwszym rzędzie objawia się na skórze. Zaniedbanie tego problemu prowadzi w dłuższym okresie czasu do poważniejszych dolegliwości/chorób jak AZS, alergia, astma, skąpe krwawienia miesięczne. Suchość ta często występuje, lub pogłębia się z powodu złej diety, ale także w ciąży i przy karmieniu dziecka piersią, kiedy organizm musi wiele ze swych zasobów oddać dla maluszka. Dlatego warto wspomagać się odpowiednim żywieniem: zrezygnować z ryżu, herbaty czarnej i zielonej, pieczywa chrupkiego, wody mineralnej, są to produkty bardzo wysuszające. Zadbać o dużą ilość jarzyn GOTOWANYCH lub duszonych w menu, i ogólnie preferowac jedzenie ciepłe gotowane nad kanapki i zimne przekąski. Polecam szczególnie gęste zupy jarzynowe na kości cielęcej lub wołowej - bardzo dobrze regenerują płyny i nawilżają cały organizm. Do popijania kawa zbożowa i herbaty ziołowe np. anyżkowa, z kopru włoskiego, tymiankowo-anyżkowo-imbirowa, lub ciepła woda z imbirem posłodzona miodem. Taka dieta służy równie dobrze mamie jak i dziecku karmionemu piersią.
M_Butterfly
napisał/a: M_Butterfly 2009-12-11 20:57
Mi na pękającą i szorstką skórę na piętach pomógł krem intensywnie nawilżający Dr Stopa Flosleku. Teraz używam z tej serii również peelingu i soli cynamonowej do kąpieli stóp. Stópki są zadbane i w dobrej kondycji :) Polecam!
napisał/a: PomocnaO 2009-12-11 21:22
A ja polecam maść FLEXITOL. Bardzo dobry preparat przeznaczony zarówno do stóp normalnych jak i z powikłaniami cukrzycowymi. Tak więc dobrze sobie radzi z szorstką, popękaną skórą stóp. Zawiera mocznik, więc zmiękcza naskórek i nawilża.
MagdaMalaMi
napisał/a: MagdaMalaMi 2009-12-15 18:43
też miałam ten problem. może to dziwnie zabrzmi, ale mi pomógł krem AVONu do pięt