Pękanie naczyń w oczach u 5 latka

napisał/a: Ruth1 2011-10-24 09:31
Witam, bardzo proszę o pomoc, może ktoś to przechodził ze swoim dzieckiem.
Mój synek (w grudniu kończy 5 lat) kilka dni temu miał pękniętą żyłkę w oku, przeszło mu, choć odrobinkę oczko jest zaczerwienione przy spojówce. Dzisiaj niestety w drugim oku miał już czerwoną kropkę, trochę się zdenerwowaliśmy, oczywiście idziemy do lekarza.
Co może mu dolegać?
napisał/a: Christine1 2011-10-24 11:59
Ile dziecko spędza czasu przed telewizorem lub komputerem?
napisał/a: Karola_24 2011-10-24 19:09
na takie pekajace naczynia dobry jest rutinoscorbin, nie jestem pewna tylko czy jest on dobry tez dla dzieci, zaptaj w aptece
napisał/a: Ruth1 2011-10-24 19:32
Christine napisal(a):Ile dziecko spędza czasu przed telewizorem lub komputerem?


Trochę za dużo przed kompem, już odstawiony.
napisał/a: Ruth1 2011-10-24 19:34
lolita123456 napisal(a):na takie pekajace naczynia dobry jest rutinoscorbin, nie jestem pewna tylko czy jest on dobry tez dla dzieci, zaptaj w aptece


On bierze luivac, zastanawiam się czy to może mieć wpływ, jutro idę do lekarza, na razie odstawiony komputer i tv.
napisał/a: remic 2011-10-25 22:04
Za dużo siedzenia przed komputerem-racja.Stety, niestety wygodne to dla rodzicow - elektroniczna niańka; temat rzeka ;)
Duże prawdopodobieństwo, że dziecko mocno potarło oko(przerabiałem to ze swoim).Dzieci nie mają empirycznej wiedzy jak mocno można trzeć oczy (ze śpiochów itp)
napisał/a: Christine1 2011-10-26 12:04
No, to przyczyna pękania naczyń w oczach/przekrwienia najprawdopodobniej poznana - komputer...
Odstawianie komputera to nie rozwiązanie, bo i tak z czasem do niego wróci. - Trzeba rozsądnie dawkować czas przed komputerem.
Dziecko w tym wieku nie powinno spędzać przed komputerem więcej, niż pół godziny i to najlepiej, nie codziennie.

To będzie dobre nie tylko dla oczu, ale także dla kręgosłupa dziecka.