Pękanie drobnych naczyń krwionośnych-ubytki w polu widzenia

napisał/a: Andrzej102 2007-11-26 18:12
witam! Od trzech lat następuje pogorszenie się wzroku. Powodem tego jest pękanie drobnych naczyń krwionośnych, które zalewają pole widzenia. Pęknięte naczynia były kilkukrotnie laserowane, mimo to nadal dochodzi do narastania nieprawidłowych naczyń i ich pękania. Każde pęknięcie powoduje zmniejszenie pola widzenia. Wyniki badań w kierunku: choroby reumatycznej, cukrzycy, miażdżycy, chorób odzwierzęcych są prawidłowe. Wykonany rezonans magnetyczny głowy jest prawidłowy. Tomograf komputerowy bez zmian.Ostatnio wykonane badanie krwi (D-Dimery) są podwyższone: norma 0,5 a ja mam 0,71. Jak do tej pory nikt nie potrafi postawić mi diagnozy i ustalić skutecznego leczenia, żebym zupełnie nie stracił wzroku. Proszę o pomoc- wskazania badań, które były by pomocne w rozpoznaniu choroby lub o kontakt z lekarzem, który podjął by się leczenia. Mam dopiero 47 lat. Pozdrawiam.
napisał/a: paperdoll 2007-12-26 00:37
andrzeju moge sie zapytac gdzie "laserowales" sobie te naczynka, jaki byl koszt, czy naczynka wtedy znikaly? Mam podobny problem - tzn wzrok sie pogarsza (a to wszystko przez komputer...) i pekaja mi naczynka, ktore juz sie nie wchlaniaja. Czy taki zabieg boli? Zalozylam juz tu watek na ten temat jakis czas temu ale pozostal bez odpowiedzi, przeszukujac forum zauwazylam ze pytania dot. tych naczynek sa tu ignorowane ...
napisał/a: Andrzej102 2007-12-28 10:23
Witam! Dopiero dzisiaj sprawdzilem skrzynke:)... Przed laserowaniem musi byc wykonana angiografia fluorescencyjna z kontrastem, ktora kosztuje 150zł. Nastepnie na podstawie angiografii wykonuje sie laserowanie. W tym roku majac skierowanie od lekarza okulisty laserowanie bylo bezplatne. Nie wiem jak bedzie w przyszlym roku ale prawdopodobnie koszt takiego zabiegu bedzie platny. Laserowanie zamyka pekniete naczynia. Oko podczas zabiegu jest znieczulone. Sam zabieg nie jest bolesny. Laserowanie wykonane bylo we Wrocławiu, na ulicy Stawowej 12/3. Tel. 071-344-42-27 lub 071-344-79-62. Najdokladniej angiografie wykonuje dr. Afeltowicz, natomiast laserowanie doc. Misiuk.

Pozdrawiam, Andrzej
napisał/a: paperdoll 2008-03-05 20:02
dziekuje ci bardzo za odpowiedz :) niestety nie jestem z wroclawia i nie skorzystam z namiarow, ale i tak bardzo dziekuje. A czy moglbys mi jeszcze napisac czy samo znieczulanie oka boli, i czy mozliwe jest aby lekarz odmowil zamkniecia naczynek - czy moga byc jakies przeciwwskazania? I jak tam twoje oczy - zylki nie wracaja ? Dzieki :)))
napisał/a: d0r0ta 2008-03-06 13:01
Andrzej 102 - a napisz mi prosze czy to jest podobne - to pękanie do opisu tego co mi dolega od paru dni:
Najpierw pojawiła mi się szara zbita plama w polu widzenia prawego oka, bolało mnie oko przy poruszaniu. Poszłam do okulisty. Z zewnątrz nie widać żadnych zmian- badanie dna oka super, ciśnienie też. Po pięciu dniach plama rozmyła się i teraz mam w polu widzenia prawego oka takie kępki mgły. Obraz poza tymi kępkami jest ostry w miarę. Kolory rozpoznaję prawidłowo. Czy to jest podobne do tego co Ty przezywasz - o pękania naczynek?
Dorota
napisał/a: stratus1 2010-03-01 15:41
Dorota, czy te wylewy chociaz troche sie wchlonelly ? Czy nadal widzisz chmurki w polu widzenia.