Pękajace żyły ?

napisał/a: Semyblack 2011-08-28 15:33
Witam, na początku czerwca byłam w szpitalu z podejrzeniem astmy, na szczęście okazało się, że to nie astma. Pobierano mi krew na różne badania, niestety już za pierwszym wkłuciem usłyszałam od pielęgniarki ze pękła mi żyła. Moje zdziwienie było ogromne bo nigdy nie miałam najmniejszego problemu z pobieraniem krwi. Wbijali we mnie igły przez trzy dni! Miałam ogromne krwiaki na rekach, próbowano pobierania z palca ale krew leciała bardzo wolno, później spróbowano z dłoni i było trochę lepiej.


Czym jest spowodowane pękanie żył i dlaczego moja krew płynie tak wolno ?
napisał/a: opilek 2011-08-28 19:31
kruchość żył może być wynikiem pewnych leków np. sterydów, niedoborów witaminowych (wit.C), zaburzeń hormonalnych (nadmiar estrogenów) lub jest cechą osobniczą.

Przeciwdziałanie opiera się na zażywaniu preparatów z escyną, rutyna, diosminą, jedzeniu pokarmów z proantocyjanidynami (jagody, cebula, rośliny strączkowe, pietruszka, czerwone wino, winogrona).
Jeśli dolegliwość dotyczy nóg, stosuje się żele/kremy z kasztanowcem, escyną itp.

krew płynąca wolno mogła być spowodowana założeniem wkłucia w żyłę o małej średnicy lub większą lepkością krwi.