Pękające stopy

napisał/a: AmeK 2012-09-17 11:21
Witam

Mam bardzo duży problem z pękającymi piętami i szukam jakiegoś preparatu lub kremu do pomocy. Na chwilę obecną korzystam z takiego płynu:

http://www.scananida.com.pl/pl/produkt/70/76

Jest dobry, ale jednocześnie trudno mi go dostać w mojej lokalnej drogerii i jest troszkę mały jak na moje potrzeby. Czy ktoś ma coś równie skutecznego ale w większym opakowaniu?
napisał/a: Miss_Piggy 2012-09-17 11:32
Moja babcia używała zwykłego kremu glicerynowego do rąk i była zadowolona.
napisał/a: piotrosiama 2012-09-18 00:56
Przy takich takich problemach skuteczna jest maść nagietkowa.
napisał/a: AmeK 2012-09-18 10:06
Super! Dzięki za porady dziewczyny.
napisał/a: Ashee 2012-10-03 16:17
Cześć. Miałam identyczny problem jak Twój i również ciężko w mojej miejscowości było mi zdobyć konkretny krem. Ostatecznie zaczęłam zamawiać go drogą internetową. Obecnie stosuję krem "Steper" i regularnie go zamawiam, gdyż na prawdę jest dla mnie skuteczny i śmiało mogę Ci go polecić. Jeśli byłabyś zainteresowana zamawianiem przez internet polecam zorientować się w cenach pod tym adresem http://www.nokaut.pl/kremy-do-stop/steper-krem-do-stop-15g.html
Mam nadzieję, że to co napisałam będzie pomocne, pozdrawiam
napisał/a: Maśka 2012-11-24 17:17
Mi pięty pękają od zawsze. Jeszcze gorzej się zrobiło gdy zaczęłam je ścierać metalowym pilnikiem :( Teraz regularnie używam delikatnie pumeksu smaruję zwykłym oliwkowym kremem z Isany:) Poprawiło się ale trzeba być cierpliwym:)
napisał/a: piotrosiama 2012-11-24 22:27
Trzeba wiedzieć jedno o ścieraniu pięt otóż :
- mokre czyli wczesniej umyte ścieramy tym białym pumeksem,
- suche można tą tarką oriflame
no i nie zapominajmy o natłuszczaniu pięt, ja ostatnio stosuję Keratolan 3
napisał/a: trisz 2012-12-07 12:35
Miałam ten sam problem, męczył mnie przez długi czas. Ostatnio zaczęłam używać tego kremu: http://www.sklepmedigo.pl/product-pol-7225-Krem-do-stop-na-pekajace-piety-poj-75-ml-Anida.html i powoli zaczynam widzieć poprawę. Mam nadzieję, że rzeczywiście pomoże mi uporać się z tym na dobre. Do tego jakiś dobry pumeks, np. marki Scholl i powinno być dobrze.
napisał/a: ruruszka 2012-12-31 19:21
Wypróbuj metodę moczenia stóp w oleju - olej rzepakowy jest tani, więc kuracja nie będzie cię dużo kosztować, a przy tym ma dużo witaminy E, dzięki czemu regeneruje skórę. No a sam olej natłuszcza naskórek, sprawia, że jest bardziej elastyczny i nie pęka.
napisał/a: vivien3 2013-01-23 12:14
Podoba mi się pomysł z olejem wypróbuję. Poza tym dobre są niektóre maści jak propodia czy coś podobnie brzmiące.
napisał/a: andreas123 2013-02-08 09:49
A ja polecam kremy z Neutrogeny. Ostatnio miałam podobny problem, w związku z zimą. Zimą zawsze mam przesuszoną skórę, szczególnie na dłoniach i stopach. Siostra poleciła mi, żebym wykosztowała się ciut więcej i zakupiła coś marki Neutrogena. Faktycznie kosmetyki są trochę droższe, ale warto.
napisał/a: Natalka86 2013-02-18 14:39
A ja polecam maść z witaminą A albo maść nagietkową. Smarujemy grubszą warstwę, nakładamy folię spożywczą i skarpetki, po godzince, usuwam nadmiar maści za pomocą papierowego ręcznika, u mnie rezultaty widoczne były po 2-3 dniach