Co znaczy pękająca skórka na penisie?

napisał/a: marek41 2009-12-12 16:32
Witam serdecznie. Na początku chciałbym przeprosić jeśli temat mojego postu już się pojawił na tym forum. Jednak wyszukiwarka nie mogła tu nic znaleźć w nurtującym mnie temacie. Otóż moim problemem jest pękająca skórka na penisie przy próbie naciągnięcia jej na żołądź. Mam 34 lata a seks z żoną uprawialiśmy do tego momentu dość regularnie. Zaczęło się od pękającego wędzidełka (delikatne pęknięcie bez żadnej krwi) a w tym momencie przy próbie naciągnięcia napletka pojawia się na nim kilka białych kreseczek i przy mocniejszym jego naciąganiu te kreseczki rozciągają się i w tym miejscu skórka pęka. To tak wygląda jakby skórka w tym miejscach była słabsza i dlatego pęka. Pomóżcie jeśli wiecie o co tutaj chodzi? Pozdrawiam
napisał/a: dimedicus 2009-12-12 17:47
Czy występuje stan zapalny,swędzi,obrzęk,czy napletek zsuwa się bez problemu,czy skóra jest sucha.?
napisał/a: marek41 2009-12-12 17:59
Skóra jest normalna i nie ma stanu zapalnego, a obrzęk występuje tylko po stosunku i swędzi na drugi dzień
napisał/a: marek41 2009-12-12 18:01
Napletka nie można ściągnąć, ponieważ w kilku miejscach pojawiają się małe białe kreseczki, jakby blizny, które po bardziej stanowczym naciąganiu bardziej pękają.
napisał/a: dimedicus 2009-12-13 11:29
Może ,to wskazywać na grzybicę.Można kupić w aptece bez recepty(Clotrimazolum w kremie,stosować 2 x dn)
napisał/a: marek41 2009-12-13 15:19
Napletek jest zaczerwieniony w obrębie miejsc w których następują pęknięcia i jest jakby opuchnięty. Spróbuje tej maści i dam znać czy pomogło.
napisał/a: beta32 2009-12-14 08:29
Witaj.Wszelkie zmiany skórne pojawiające się na narządach płciowych wymagają diagnostyki lekarskiej. To może być grzybica, radzę udać sie do dermatologa ......zasięgnąć poradę.Clotrimazolum(lek stosuje się w grzybiczym zapaleniu skóry,2-3 razy dziennie nanosi się cienką warstwę kremu na miejsca chorobowo zmienione, lekko wcierając) powinno pomóc, tak jak pisze przedmówca.....dostępny krem w aptece bez recepty, dosyć skuteczny.....cena około 3-4 zł..
napisał/a: servus1 2009-12-14 21:47
Byc moze stan ten wskazuje na tzw stulejke nabyta. Zbliznowacenia po mikropeknieciach powoduja mniejsza elastycznosc skory napletka co powoduje zwezanie swiatla napletka i powoduje coraz to nowe pekniecia. Prosze sie udac do lekarza bo problem prawdopodobnie bedzie sie poglebial. Pozdrawiam
napisał/a: marek41 2009-12-23 14:10
dimedicus Bardzo Ci dziękuje za udzielone mi rady jak również innym "forumowiczom". Faktycznie maść Clotrimazolum pomogła. Kilka dni smarowania i jest ok. Nadmienię,że przed smarowaniem maścią przemywałem ranki Rivanolem. Zastanawia mnie tylko skąd ta grzybica na moim penisie? Pozdrawiam
napisał/a: dimedicus 2009-12-23 14:34
Przyczyn jest tak wiele,że szkoda je roztrząsać.Nawet jeśli utrzymuje się higienę a wyciera do sucha,może wystąpić.Pamiętaj też,że nie zawsze myje się ręce przed oddaniem moczu a dotykasz wiele miejsc.
napisał/a: marek41 2009-12-23 17:07
Faktycznie masz rację bo nie jesteśmy w stanie w pełni zabezpieczyć się przed bakteriami. A żyć musimy i to nie pod kloszem. Jeszcze raz dziękuję i życzę Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku. Pozdrawiam
napisał/a: andzia_1975 2018-07-09 14:25
Pękająca skóra? To może grzybica prącia? Z takim pękaniem skóry może być ciężko :/