Pękająca skóra krocza

napisał/a: monica66 2013-01-08 12:09
Witam
Mam mały ale za to bolesny i uciążliwy problem, z którym borykam się od dobrego roku.
Skóra krocza, między pochwą a odbytem ciągle mi pęka. Są to pęknięcia wielkości 6-10 mm. Cieniutkie aczkolwiek bolesne i lekko krwawią. Czy idę siusiu, wypróżnić się czy też podczas seksu. Zawsze gdy moje pośladki są lekko rozchylone, skóra pęka. Najczęściej jest jedno czasem 2 równorzędne pęknięcia. Bylam u lekarza ale stwierdził że wszystko ok, ze to antykoncepcja. Odstawiłam plastry Evra 3 miesiące temu a problem nie zniknął. W koncu zrobił mi wyniki, które nic nie wykazały. Zajadam się witaminami, smaruję skórę bepantolem alb BioOil a uciążliwy problem wciąż jest.

Za jakąkolwiek pomoc będę wdzięczna, ale bardzo proszę o konkretne odpowiedzi, które faktycznie mogą mieć miejsce a nie gdybanie, ponieważ tego a co by było gdy.... naczytałam się już na forach.

Pozdrawiam
Monika
napisał/a: ~Anonymous 2013-01-09 10:10
jakie badania miałaś dokładnie robione?
napisał/a: eRzecznik Polpharma 2013-01-25 11:47
Witam,
Proponuję preparat w postaci pasty zawierający cynk, który przyspiesza gojenie np. Sudokrem lub Vitella z cynkiem oraz stosowanie środków myjących przeznaczonych do higieny intymnej. Mydło wysusza skórę i sprzyja jej pękaniu.
Pozdrawiam, eRzecznik Polpharma