pediatra znający się na chorobach odkleszczowych

napisał/a: wojtekjulia 2009-04-25 19:19
Jestem mamą 4 letniej dziewczynki, którą ugryzł kleszcz. 20 kwietnia został usunięty. Proszę poradźcie jakiegoś pediatrę, który ma praktykę w tych sprawach. Większość informuje, że należy czekać aż pojawi się rumień, ale od rodzica chorego już dziecka wie, że nie u wszystkich zarażonych dzieci powstaje rumień. Nie jest to podstawą do zdiagnozowania boreliozy. Znajomi mówią, że mała powinna od razu dostać antybiotyki, kilku lekarzy uważa jednak, że nie. Nie wiem co mam robić. Wiem, że to poważna choroba i nie powinno się czekać z leczeniem. Nawet w audycji radiowej pediatra neonatolog powiedział, że powinno się podawać antybiotyk, a w razie nie wykrycia bakterii, po prostu zaprzestać. Zrobi to dużo mniejszą szkodę w organizmie niż czekanie kilkutygodniowe na możliwość wykonania testów. W jakim odstępie czasu powinno się wykonać testy, aby wynik był miarodajny? Może jest na forum jakiś lekarz, który udzieli wyczerpujących informacji, albo pokieruje do innego specjalisty.
napisał/a: maksandmac 2009-04-27 02:40
Zanim odpowie lekarz-prosze poszukac strony Stowarzyszenia Chorych na Bolerioze,tam mozna znalezc duzo informacji.Lekarzy ,ktorzy lecza nie wedlug utartych schematow jest naprawde niewielu, a tu sie liczy czas (chociaz wiadomo ,ze nie kazdy kleszcz przenosi grozne choroby),prosze wyslac maila na adres stowarzyszenia o podanie adresu lekarzy,ktorzy specjalizuja sie w leczeniu chorob odkleszczowych.Zycze powodzenia i trzymam kciuki!