pediatra skierowanie na usg

napisał/a: sparkle 2013-01-29 17:41
witam. jestem niepełnoletnia - mam 16 lat więc muszę iść do pediatry.
od jakiegoś czasu miewam bóle podbrzusza po prawej stronie. podejrzewam na zmianę wyrostek i jajnik. od razu mówię ze jestem straszną panikarą...
od dłuższego czasu też nie wyróżniałam się więc może jelita, sama już nie wiem.
teraz mam chyba przeziębienie - katar i gorączkę więc nie wiem czy ta gorączka od tego przeziębienia czy brzucha..
czy jeśli poproszę pediatrę o skierowanie na usg to mam szanse je dostać?
napisał/a: ratownik_0395 2013-01-29 17:45
Witam.
Tak - przedstaw lekarzowi problem bo on i tak chcąc Tobie pomóc nie może za wiele zrobić bez diagnostyki, a w tym przypadku najlepiej usg.
Ewentualnie czy byłaś z tym u ginekologa ? Czy w ogóle miałaś już kiedyś wizytę u ginekologa ?
napisał/a: sparkle 2013-01-29 18:31
Raz juz byłam z tym u lekarza, wlasnie u pediatry. naciskał moj brzuch i stwierdził że nie wyrostek i zlecił właśnie wizyte u ginekologa.
w tym rzecz, że nie chce iśc jeszcze do ginekologa.. Dlatego najpierw wolałabym zrobić USG i jeśli coś będzie podejrzane to dopiero iść do ginekologa
napisał/a: ratownik_0395 2013-01-29 18:47
Może być też tak, że na podstawie USG nic nie zostanie stwierdzone, a właśnie badanie ginekologiczne może okazać się kluczowe dla całości sprawy. No, ale tak czy inaczej wizyta u pediatry wskazana ponieważ powrót z tą samą dolegliwością sugeruje, aby poszerzyć diagnostykę. Pozdrawiam