pęcherzyki z cieczą na palcach

napisał/a: Weronika99 2013-06-03 10:14
Witam,
na palcach środkowych u rąk mam mnóstwo pęcherzyków wypełnionych cieczą, z tego później robią się nadżerki, wszystko swędzi i piecze i robi się stan zapalny, smaruję to triderm, ale efektów długotrwałych nie ma, bo co prawda wszystko wysycha, trochę się goi, ale zaraz znowu powraca.
Taki stan rzeczy utrzymuje się u mnie rok czasu.
Kiedyś miałam przez 4 lata AZS (szczególnie na twarzy, potem z twarzy zniknęło, przeszło na ręce i nogi). Obecnie nie mam tych okropnych zmian na twarzy, ale właśnie te pęcherzyki z cieczą na palcach.
I mam pytanie, co to może być, czy AZS, czy jakiś gronkowiec, czy jeszcze coś innego?

Pozdrawiam
Weronika
napisał/a: Talenna 2013-06-03 10:39
Być może to tzw. kurzajki, może warto byłoby pokazać to w końcu dermatologowi, zanim wda się jakaś powazniejsza infekcja?
napisał/a: Weronika99 2013-06-03 14:24
Nie, to nie kurzajki. Przeźroczyste pęcherzyki. Byłam kiedyś u dermatologa, ale dostałam tylko kremy i wszystko wróciło. Tym razem też pójdę, ale ważniejszy jest dla mnie pomysł, z czego to się bierze, niż leki, które pomogą tylko "na chwilę".
napisał/a: piotrosiama 2013-06-03 14:34
Na pomysł. że to kurzajki to bym nie wpadła.
Co stosujesz do mycia ? Podpowiem że złagodzenie objawów może przynieść mycie, nawet całego ciała zamiast żelami czy mydłami, rozgotowanymi na papkę płatkami owsianymi.