Co oznaczają pęcherzyki wypełnione płynem na dłoni?

napisał/a: niki009 2011-06-04 12:19
Od jakiegos czasu dokucza mi pewien problem. Sa to pecherzyki wypelnione przezroczystym plynem, sa malutkie ok 0,5mm srednicy a nawet mniejsze, jak je scisne to pekaja i ten plyn wycieka. Skora w tym miejscu swedzi i luszczy sie. Mam duzo tych pecherzykow na palcu wskazujacym i kciuku i pojedyncze na reszcie palcow. Jakies sugestie co to moze byc? Z gory dziekuje!
napisał/a: lusilla57 2011-06-04 19:50
może świerzb ? czy swędzenie jest szczególnie dokuczliwe nocą ?
napisał/a: niki009 2011-06-04 20:15
Nie, nie dokucza mi w nocy. Swedzenie nie jest bardzo dokuczliwe, wiec wydaje mi sie ze to nie swierzb. Najbardziej charakterystyczne sa te malutkie pecherzyki, luszczaca sie skora i lekkie zaczerwienienie. Potrafi zniknac na tydzien i potem znowu sie pojawic.
napisał/a: abraa1 2011-06-05 11:49
Hejka, ja też mam ten problem, przynajmniej z opisu wydaje się ten sam. Załączam zdjęcia, żeby porównać. Mam to już parę lat i na przemian pojawia się i znika. Nigdzie na internecie nie spotkałem wcześniej zdjęć z czymkolwiek podobnym, choć poparzenie chemiczne mi to przypominało. Może ktoś tu będzie wiedział co to...

http://www.megapix.com/?eg=6W1GMGTOP

mam nadzieję, że ktoś pomoże :)
napisał/a: niki009 2011-06-05 15:25
Tak ja mam to samo, tylko pecherzyki sa mniejsze niz u ciebie, ale jestem pewna,ze to ten sam rodzaj dolegliwosci. Mialam isc z tym do lekarza ale jakos tak odwlekam to w nieskonczonosc. Ja wyduszam te pecherzyki jak tylko sie pojawia bo po prostu nie moge ich zniesc, potem te ranki wysychaja i sa zoltawe, a po kilku dniach/tygodniach nowe pecherze pojawiaja sie znowu. Porazka.
napisał/a: abraa1 2011-06-06 11:16
z mojego doświadczenia, przekłuwanie tych pęcherzyków to nie za dobry pomysł. U mnie bardzo często pojawiają się po pracy przy samochodzie, więc możliwe, że to jakaś reakcja alergiczna, ale hydrokortyzon w ogóle na to nie działa. Podejrzewam, że może chemia osłabia błonę skóry na tyle, że coś innego ją atakuje. Jak mi się pojawiło pierwszy raz to pomógł linomag A i krem glicerynowy do rąk, ale przy kolejnych atakach już nie działało. Clotriclomazol też nie działa. Przypomina to bardzo półpasiec, ale nie mam żadnych innych objawów, no i chyba nie powinien atakować co chwila, nie? Może to jakaś forma opryszczki? Na pewno nigdy mi się nie przeniosło poza ręce...
napisał/a: niki009 2011-06-06 11:45
Wiesz co, wydaje mi sie ze masz racje z ta reakcja alergiczna. Teraz jestem na zwolnieniu lekarskim kilka tygodni i zauwazylam ze bardziej mi wyskakuja, i zastanawiam sie, ze to moze byc przez detergenty, bo ciagle cos sprzatam, zmywam naczynia itp... A jak jestem w pracy jest tego mniej. A z tym zdrapywaniem to wiem ze pewnie nie pownnam,ale po prostu doprowadzaja mnie do szalu jak mi wyskakuja:)
napisał/a: abraa1 2011-06-06 12:15
jak możesz to użyj rękawiczek i zobacz czy będzie różnica. Ja przy aucie niestety prędzej czy później albo mi rękawiczka pęknie, albo sam zdejmę bo niewygodnie mi się pracuje... Do bani z takimi chorobami :/
napisał/a: abraa1 2016-01-20 02:32
wiem, że minęły lata od ostatniego postu, ale gdyby ktoś jeszcze się tu dokopał - u mnie okazało się to opóźnioną reakcją alergiczną na jedzenie - dokładnie to mam nietolerancję mleka i jajek. Odkąd wyłączyłem je z diety problem zniknął. Pozdrawiam.
napisał/a: jolkanowak3 2018-07-11 09:39
Ja również mam pęcherzyki na dłoniach, co z tym zrobić? Od razu do dermatologa czy jakaś maść?
napisał/a: Mats514 2018-08-01 01:10
Ja również mama taką wysypkę od 12 roku życia. Moja dr doszła do wniosku ze moje uczulenie jest ta kredę do tablic. Mam maść która pogada i po 2 dniach wysypka znika, maść robiona jest przez panie w aptece
napisał/a: Mats514 2018-08-01 01:16
Mats514 napisal(a): Ja również mam taką wysypkę od 12 roku życia. Moja dr doszła do wniosku ze moje uczulenie jest na kredę do tablic. Mam maść która pomagai po 2 dniach wysypka znika, maść robiona jest przez panie w aptece