Pęcherzyki powietrza w oku

napisał/a: noruftep 2009-03-09 14:19
Witam,
dopadło mnie przeziębienie i od paru dni katar, gardło... standard. Natomiast dzisiaj zauważyłem, że przy wydmuchiwaniu nosa, w kąciku oka pojawiają się pęcherzyki powietrza. Jakby ktoś słomkę w szklankę wody włożył i dmuchnął. No i pytanie czy to coś groźnego (wygląda niefajnie) i natychmiast gnać do lekarza (jakiego: okulista, laryngolog, internista?), czy samo przejdzie?
napisał/a: noruftep 2009-03-12 09:05
Czyli, że nikt nic nie wie? Dzięki.
napisał/a: hesperus 2009-03-13 11:41
spokojnie, jama nosa połączona jest poprzez drogi łzowe z workiem spojówkowym, wydmuchując nos podnosisz ciśnienie w jamie nosowej i wtłaczasz powietrze do kanalików łzowych, poprzez które dochodzi ono do worka spojówkowego, w ten sposób (pośrednio) udowodniłeś sobie, że masz drożne drogi łzowe....
napisał/a: noruftep 2009-03-13 11:54
Ale numer...
Dzięki:)
napisał/a: gonzinka 2012-07-16 01:07
Witam, mam podobny problem. Od długiego czasu choruje na zapalenie tęczówki, biorę Metypred, Dexamethason w kroplach i Atropinę. Zauważyłam u siebie podobny objaw - nigdy wcześniej tego nie miałam. Przy smarkaniu powietrze uchodzi mi jakby okiem... Top samo dzieje się gdy zatkam nos i zamknę usta i nabieram powietrza - taki trik, żeby zmieniło się ciśnienie w uszach - tymczasem mi powietrze wydostaje się przez oko. Naprawdę to nic niezwykłego i nic strasznego?