pęcherzyki na powiece

napisał/a: seya 2014-03-20 16:08
Nigdzie nie mogę znaleźć rzetelnej informacji na ten temat a na wizytę u okulisty muszę jeszcze poczekać, dlatego będę bardzo wdzięczna za pomoc. Postaram się opisać problem jak najdokładniej.

Na linii wodnej powieki (na brzegu powieki ale pod rzęsami, tuż przy oku) pojawiły się maluteńkie, "pęcherzyki" (tak to mogę określić) z przezroczystą wydzieliną. Są one tak malutkie i jedna obok drugiej. Pierwszy raz coś takiego mi się zdarza.
Dodam również, iż od kilku lat mam problemy z gradówkami.

Proszę mi powiedzieć co to może być? Z czym to jest związane ?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
napisał/a: seya 2014-03-24 09:58
Udało mi się ustalić, że jest to nadprodukcja wydzielnicza gruczołów łojowych brzegów powiek. Czy te "pęcherzyki" znikną dzięki higienie powiek za pomocą szamponu i płynu blephasol? Czy muszę stosować coś jeszcze? Dodam, że mam je od ok. dwóch miesięcy, a tydzień temu miałam usuwaną gradówkę w tym miejscu i myślałam, że po zabiegu zniknął, ale nadal są, choć jest ich mniej. Proszę mi powiedzieć co jeszcze mogę zrobić aby się ich pozbyć?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
napisał/a: Wilds 2014-04-28 18:19
Nie zawsze jest to wydzielina z gruczołów. Czasami powstają podczas zakażenia. Polecam używać sztucznych łez + dodatkowo Flarex raz dziennie do czasu. Flarex jest na receptę tak więc konieczna jest wizyta u okulisty.