PĘCHERZYKI NA JAJNIKACH

napisał/a: ewunia50 2009-09-22 06:59
WITAM, MAM PYTANIE PONIEWAZ MARTWI MNIE BARDZO POWAZNA SPRAWA, NIE TAK DAWNO BYLAM NA USG NARZADOW RODNYCH I OKAZALO SIE ZA MAM PECHERZYK NA PRAWYM JAJNIKU O WYMIARACH 31 MM, A LEWY OK, POWTORZYLAM TE BADANIE ZA 3 MIESZIACE I OKAZALO SIE ZE UROSLA I WYNOSI 33MM I NA LEWYM JAJNILU NOWE SIE ZROBILY 7MM. Z BADANIAMI BYLAM U DWÓCH GINEKOLOGOW I JEDEN MOWI ZE TO POPROSTU PECHERZYK A DRUGI ZE TO TORBIEL TA 33MM, ZAPISALA MI SRODKI ANTY CELINE CZY JAKOS TAK,PROSZE O ODOWIEDZ PONIEWAZ CHCE MIEC DZIECKO I NIE MOGE ZAJSC . DZIEKUJE I POZDRAWIAM
napisał/a: Nikita1 2009-10-02 09:23
Zrób jeszcze raz badanie za 2 miesiace zeby potwierdzic lub wukluczyć bo zdarza się ze to zwykly pęcherzyk owulacyjny kiedy kobieta nie bierze środków antykoncepcyjnych to ma raz w prawym jajniku raz w lewym jajniku i ktory pęka i wtedy jest okres plodny u kobiety przez 3,4 dni.Może to byc torbiel więc zrób trzecie USG i idż do mądrego ginekologa z ktorym będziesz mogla porozmawić o swoim problemie i wybierze Ci skuteczną metodę leczenia.
napisał/a: Madonna 2009-10-02 09:56
Okres płodny jest dłuższy niż 3-4 dni.
Jak gin może nie odróżnić zwykłego pęcherzyka jajnikowego od torbieli?
napisał/a: Nikita1 2009-10-02 14:31
Nie slyszałas o pomylkach lekarzy? bo ja tak i to w opisywanym powyżej przypadku - trzy razy wśrod moich kolezanek.