Pęcherze na gardle

napisał/a: Dauglass 2014-03-16 20:04
Około rok temu zauważyłem, że na tylnej ścianie gardła pojawiły się niewielkie pęcherze. Byłem u laryngologa, jednak po paru wizytach problem dalej jest nierozwiązany, a ewidentnie p. lekarce kończą się pomysły. To nie boli, właściwie nic się z tym nie dzieje poza tym, że 'jest'. Czy możecie podsunąć jakieś pomysły co to może być? Prowadzę w miarę zdrowy tryb życia, niczego nie palę (choć bywało, że byłem w mocno zadymionych pomieszczeniach). Boję się, że to może być coś poważnego...
napisał/a: krzysztof1985 2014-03-16 20:34
Dobrze jakbyś w miarę swoich możliwości zrobił, jakieś zdjęcie poglądowe. Bo nie widząc nie można dokonać oceny, twojego obecnego stanu i dolegliwosci z tym zwiazanej
napisał/a: ~Anonymous 2014-03-16 22:55
To mogą być grudki chłonne. Robiłeś wymaz? Cierpisz na refluks? Masz chore zatoki,spływającą wydzielinę po tylnej ściance gardła? Pozdrawiam.
napisał/a: Dauglass 2014-03-17 19:20
Przede wszystkim dziękuję za odpowiedzi.

napisal(a):Dobrze jakbyś w miarę swoich możliwości zrobił, jakieś zdjęcie poglądowe. Bo nie widząc nie można dokonać oceny, twojego obecnego stanu i dolegliwosci z tym zwiazanej.

Forum nie pozwala mi na wrzucenie większego (w lepszej jakości i rozdzielczości) zdjęcia, więc zdjęcie jest pod tym linkiem http://postimg.org/image/5enetpv0f/ Po prawej stronie można dostrzec dwa pęcherzyki, zaś po lewej mocno powiększony migdałek.

napisal(a):To mogą być grudki chłonne. Robiłeś wymaz? Cierpisz na refluks? Masz chore zatoki,spływającą wydzielinę po tylnej ściance gardła? Pozdrawiam.

Z tego co dowiedziałem się u lekarza laryngologa, to mogą to być grudki chłonne. Miałem robiony wymaz oraz szczegółowe badania krwi, które niczego jednak nie wykazały. Jeśli chodzi o zgagę, to mam ją raz w tygodniu. Faktycznie, kiedyś właściwie nigdy nie miałem, ale na studiach też tryb życia zmienia się na inny. Zatoki są w porządku, przynajmniej nie narzekam na nie bardzo. Spływającą wydzielinę zauważyła laryngolog i faktycznie zwróciłem uwagę na to, że jakaś wydzielina po tylnej ścianie gardła faktycznie spływa.
napisał/a: Dauglass 2014-03-18 14:55
Czy ktoś mógłby pomóc?
napisał/a: ~Anonymous 2014-03-18 18:33
Refluks wywołuje stan zapalny gardła,zatok,migdałków. TK zatok nie robiłeś? Jeśli nic w wymazie nie wykryto to trzeba to teraz skonsultować z gastrologiem. Pozdrawiam.
napisał/a: xdmichal 2014-03-18 18:42
Może z migdałami się coś dzieje niedobrego? Bo widzę na zdjęciu są łuki gardła zaczerwienione. Daje tylko taką sugestie, ponieważ ja się meczylem 3 miesiace z tą wydzieliną splywajacą po gardle zanim mnie poprawnie(mam nadzieje) zdiagnozowali, bo cały czas myślałem że to od zatok szło, ale się okazało że mam przewlekłe zapalenie migdałków + gronkowiec, ale tez mam wiele innych objawów. Tylko widzę, u Ciebie inna sytuacja, bo nie masz objawów. Odnośne badania krwi, to ja miałem kilka razy robione i nic nie wychodziło.

Tak poza tematem, to do dopasowania zdjęcia gdziekolwiek rozmiarem w kb, jest dobry program PhotoFiltre, http://photofiltre.free.fr/utils/PhotoFiltre-en-653.zip stąd można pobrać. Trzeba załadować zdjęcie, potem wejść z menu w ImageImage Size. Wystarczy teraz, że zmienimy height, lub width na mniejsze i się wyświetla rozmiar podczas zmiany cały czas i nie traci sie specjalnie na jakości...
napisał/a: Dauglass 2014-03-18 23:22
xdmichal napisal(a):Może z migdałami się coś dzieje niedobrego? Bo widzę na zdjęciu są łuki gardła zaczerwienione. Daje tylko taką sugestie, ponieważ ja się meczylem 3 miesiace z tą wydzieliną splywajacą po gardle zanim mnie poprawnie(mam nadzieje) zdiagnozowali, bo cały czas myślałem że to od zatok szło, ale się okazało że mam przewlekłe zapalenie migdałków + gronkowiec, ale tez mam wiele innych objawów. Tylko widzę, u Ciebie inna sytuacja, bo nie masz objawów. Odnośne badania krwi, to ja miałem kilka razy robione i nic nie wychodziło.


Nie wiem co sie dzieje z tym gardlem... Czekam na wyniki TK zatok wlasnie i maszeruje na kolejna wizyte do laryngologa. Na samo badanie czekalem od konca sierpnia, wiec mam nadzieje, ze w koncu cos ruszy. Ale zaciekawiles mnie gronkowcem, poniewaz wsrod najblizszej rodziny mam osoby chore, wiec moze warto w tym kierunku isc?

xdmichal napisal(a):
Tak poza tematem, to do dopasowania zdjęcia gdziekolwiek rozmiarem w kb, jest dobry program PhotoFiltre, http://photofiltre.free.fr/utils/PhotoFiltre-en-653.zip stąd można pobrać. Trzeba załadować zdjęcie, potem wejść z menu w ImageImage Size. Wystarczy teraz, że zmienimy height, lub width na mniejsze i się wyświetla rozmiar podczas zmiany cały czas i nie traci sie specjalnie na jakości...


Dzieki za pomoc, ale niestety na domowym PC mam tylko Linuxa i na niego nie ma takich dobrych programow. Cokolwiek bym nie zrobil od razu pogarszala sie jakosc, a wolalem, zeby wszystko bylo dobrze widac. Po tych trudach wkladania sobie aparatu do gardla... :)
Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz :)

reneasans napisal(a):
Refluks wywołuje stan zapalny gardła,zatok,migdałków. TK zatok nie robiłeś? Jeśli nic w wymazie nie wykryto to trzeba to teraz skonsultować z gastrologiem. Pozdrawiam.


Wlasnie czekam na wyniki TK zatok i zobaczymy. Troche powaznie te pecherzyki wygladaja, stad moj niepokoj... A czy moze miec to cos wspolnego z uczuleniem na pylki oraz bialko jeszcze z czasow dziecinstwa?
napisał/a: xdmichal 2014-03-19 17:55
To znaczy jak w wymazie z gardla nic nie wyszlo to raczej jest ok. No chyba ze zrobisz mnostwo innych badan I nic nie bedzie wiadomo to.mozna powtorzyc wymaz. Ale mysle ze nie bedzie takiej koniecznosci.
napisał/a: Ramadik001 2014-03-19 18:27
Zrób sobie wymaz dokładnie z tego zmienionego migdałka, mi też kiedyś brali wymaz z gardła w którym nic nie wyszło, dopiero jak powiedziałem żeby pobrała z migdałka to wyszedł Gronkowiec MRSA.
napisał/a: Dauglass 2014-03-19 18:44
xdmichal napisal(a):To znaczy jak w wymazie z gardla nic nie wyszlo to raczej jest ok. No chyba ze zrobisz mnostwo innych badan I nic nie bedzie wiadomo to.mozna powtorzyc wymaz. Ale mysle ze nie bedzie takiej koniecznosci.


Wymaz z gardla nie wykazal nic, poki co zadnych dodatkowych badan nie mialem robionych poza TK, na wynik ktorego czekam juz prawie drugi miesiac (!). Mam nadzieje, ze w koncu lekarka postawi jakakolwiek diagnoze. Troche wystraszylem sie, gdy przeczytalem w internecie o raku albo HIVie...

Ramadik001 napisal(a):
Zrób sobie wymaz dokładnie z tego zmienionego migdałka, mi też kiedyś brali wymaz z gardła w którym nic nie wyszło, dopiero jak powiedziałem żeby pobrała z migdałka to wyszedł Gronkowiec MRSA.


Wsrod najblizszej rodizny mam osobe zarazona gronkowcem, i to w gardle wlasnie. Dzieki za sugestie, na pewno zapytam sie lekarki. Pozdrawiam.