PCOS/Orgametril w czasie miesiączki?

napisał/a: skrzypaczka2 2013-07-29 01:27
Witam,

Nie byłam pewna, czy temat przynależy bardziej na Endokrynologii czy Ginekologii, ale że schorzenie dotyczy głównie hormonów mam nadzieję, że dobrze trafiłam.

Otóż dowiedziałam się niedawno że mam PCOS ze wszystkimi możliwymi objawami. Pojawiłam się u niego ze wstępnymi badaniami hormonalnymi, miałam robione USG więc od razu dostałam zalecenia i receptę.

Lekarz gin-endo-andro zapisał mi metforminę (1000mg/dzień) na pierwszy miesiąc, potem już nie (zostało mi kilka dni), a oprócz tego:
1. Castagnus 2x1

2. Orgametril OD 25 dnia cyklu przez 7 dni mimo, że wszędzie widzę że zaleca się ten lek DO 25 dnia cyklu, ale kilkakrotnie sprawdzałam notatkę od lekarza i wyraźnie jest napisane od. Początkowo napisał nawet od 30, ale później to zmienił.

3. Regulon, od 1 dnia miesiączki.

Niestety, teraz widzę, że w przyszłym miesiącu nie tylko Orgametril i Regulon prawdopodobnie się na siebie nałożą, to jeśli faktycznie dzięku tabletkom antykoncepcyjnym krwawienie wystąpi w czwartym tygodniu od początku stosowania Regulonu, To Orgametril miałabym brać najpierw w trakcie/tuż po okresie, a później przez kilka dni jednocześnie z Regulonem.

Kłóci się to ze wszystkim, co przeczytałam na temat tego leku, i zaczynam się martwić, czy może lekarz zapomniał mi powiedzieć, że ten Orgametril mam wziąć tylko raz, zanim zacznę brać Regulon? Niby zostało mi tylko pół opakowania Orgametrilu, więc i tak nie starczyłoby mi go by brać co miesiąc do kolejnej wizyty (kolejną mam w drugiej połowie września).

Nie wiem, czy powinnam brać ten Orgametril czy nie. Będę wdzięczna za każdą radę.

Dodatkowe informacje: przed rozpoczęciem leczenia miałam cykle nieregularne 35 dniowe +- kilka dni, w niektórych miesiącach okres nie występował wcale. Po tym, jak brałam Orgametril w czerwcu od 25 do 32 dnia cyklu, miesiączka pojawiła się po 36 dniach, i wtedy też zaczęłam brać Regulon (to było 22.06).

Dziękuję serdecznie
napisał/a: soaring 2013-07-29 11:39
jeśli bierzesz już pigułki antykoncepcyjne, to nie rozumiem totalnie po co Ci Castagnus i Orgametril.
napisał/a: skrzypaczka2 2013-07-29 14:28
Dziękuję bardzo za odpowiedź! No właśnie się zastanawiam jak z tym Orgametrilem. Bo dostałam tylko jedno opakowanie więc może faktycznie tylko do wzięcia przed tym jak zacznę tabletki antykoncepcyjne.

Castagnus z tego co zrozumiałam mam brać przez cały czas, ale może źle zrozumiałam? Czy jeśli będę brać jednocześnie Castagnus i tabletki antykoncepcyjne, to mogę sobie szkodzić, czy po prostu Castagnus nie zadziała?

Jestem za granicą i nie mam możliwości iść teraz do lekarza aż do września. Tego Orgametrilu nie wezmę w takim razie, ale nie wiem jak z Castagnusem?
napisał/a: soaring 2013-07-29 14:32
z mojej perspektywy - castagnus to zioła. bierze się je, żeby "naturalnie" przywrócić regularny cykl miesiączkowy i złagodzić objawy napięcia przedmiesiączkowego.
skoro bierzesz pigułki anty, to na cykl na pewno nie jest potrzebny, a i pms nie powinien Ci dokuczać. dlatego ja nie widzę zastosowania. zaszkodzić też nie powinien.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-11-30 14:58
Polecam do poczytania, krótkie ale treściwe artykuły na temat zaburzeń hormonalnych, może znajdziesz coś dla siebie.

[url_special=http://polki.pl/zdrowie_i_psychologia_raport_artykul,10036590.html:3llbi3wn]https://polki.pl/zdrowie_i_psychologia_raport_artykul,10036590.html[/url_special:3llbi3wn]