Pcos odstawienie tabletek

napisał/a: jpkrk 2015-12-09 12:23
W tym miesiącu postanowiłam odstawić tabletki anty na wywołanie okresu ( mam pcos) aby sprawdzić przez jaki czas wystąpi u mnie okres ostatnia sztuczna miesiączkę miałam 7 listopada seks przerywany miałam w 5,23 i 32 dzień cyklu, od wtorku 1-5 grudnia zażywalam antybiotyk bo byłam przeziębiona. Kiedy mogę dostać okres ? Proszę o odpowiedź
napisał/a: soaring 2015-12-09 20:55
trudno powiedzieć, od za chwilę po za 3 miesiące ;) a miałaś owulację w tym cyklu?
jeśli masz pcos to warto zrobić krzywą glukozy i insuliny, stosować dietę niskowęglowodanową i ewentualnie metforminę (w zależności od wyników krzywej).
napisał/a: jpkrk 2015-12-09 22:01
nie wiem czy miałam, nie czuje owulacji badania na glukoze miałam robioną kilka tygodni temu. Mam nadzieje ze nie ma prawdopodobienstwa ciąży? :)

wyniki przedstawie Ci bo nie potrafie ich zinterpretować
napisał/a: soaring 2015-12-09 22:12
ryzyko ciąży raczej zerowe, ale to zależy czy była owulacja i kiedy. wcześniej przed pigułkami jak długie cykle miałaś? bardzo możliwe, że ten był bezowulacyjny, często tak bywa.
wyniki przepisz proszę, oczywiście wraz z normami.
napisał/a: jpkrk 2015-12-09 22:43
tabletki na wywołanie zazywałam od 19-25 dnia cyklu i tak do 5 dni po ich odstawieniu dostawałam okres. Teraz to ciezko co kolwiek powiedzieć bo byłam przeziebiona co zdarza się rzadko

A poniżej moje wyniki:

poziom glukozy na czczo 96 mg/dl [70,0-99,0]
poziom glukozy po obciązeniu 75 g po 1 h 85mg/dl
poziom glukozy po obciazeniu 75 g po 2 h 73 mg/dl

TSH 2,24 [0,27-4,20]

Insulina przed obciązeniem (pkt 0) 6,5 [2,6-24,9]
Insulina po obciążeniu (pkt 1) 47,1
Insulina po obciążeniu (pkt 2 ) 14,9

To wszystko co robiłam nie wiem jak je zinterpretować
napisał/a: soaring 2015-12-09 22:56
wyniki dobre, insulina ani jakoś drastycznie nie wzrosła, a przede wszystkim elegancko spadła. jeśli jeszcze kiedyś ktoś Ci zleci krzywą to polecam zamiast glukozy możliwie typowe dla Ciebie śniadanie, żeby warunki były mniej testowe, a bardziej rzeczywiste.
tsh też w porządku. dla pewności możesz zrobić ft4 i anty-tpo, jeśli odczuwasz objawy charakterystyczne dla hashimoto czy niedoczynności.
a jajniki PCO mają szansę uregulować się same, pod warunkiem nieprzetworzonej, niebyt węglowodanowej diety i spokojnego trybu życia.
napisał/a: jpkrk 2015-12-09 23:00
Super dziękuje Ci bardzo :) to nic tylko czekac na okres?
Rok temu próbowałam odstawić tabletki ale po trzech miesiącach musialam wrócić bo nie miałam okresu, a bez niego nie da sie żyć zupełnie inaczej człowiek się czuje jak 70 pare dni nie ma okresu. Chciałabym aby wszystko wróciło do normy, pozostaje nic tylko czekać. Dietę czyli najlepiej co jeść a co odstawić?
napisał/a: jpkrk 2015-12-09 23:40
i od czego sie bierze PCOS bo zaden ginekolog nie potrafil mi odpowiedzieć na to pytanie
napisał/a: soaring 2015-12-10 08:43
małe kompendium wraz z zaleceniami dot. diety: http://www.tlustezycie.pl/2014/02/pcos-czyli-zespo-policystycznych.html

a co masz zrobić? opierając się na swoim doświadczeniu: środki hormonalne od ginekologów na wywoływanie miesiączek (nieważne czy anty brane stale, czy tylko przez kilka dni, czy luteina) niczego nie leczą a tylko wywołują sztuczny okres. sztuczny, bo skoro nie było owulacji, to macica nie ma się z czego oczyszczać. ja się na tych kuracjach źle czułam, źle je wspominam.
i uważam, że po prostu zdrowy tryb życia pomaga, bo mając np. 23 lata nie miałam owulacji, miesiączek, a teraz mając 33 lata wszystko chodzi niemal jak w zegarku.
potrzeba pojawienia się krwawienia jest w Twojej głowie, jest kulturowa. z fizjologicznego punktu widzenia nie ma potrzeby krwawienia w cyklach bezowulacyjnych. antykoncepcyjnie: nie wiem ile masz lat, czy rodziłaś, czy planujesz i w jakiej perspektywie. w skrócie: możesz założyć wkładkę domaciczną, możesz wspomagać się prezerwatywami, globulkami i co tam jeszcze jest. ale możesz też nauczyć się obserwować cykl, choćby za pomocą testów owulacyjnych na początku. zwłaszcza jeśli póki co nie zapowiada się, byś miała mieć regularne jajeczkowania nie będzie to trudne. na moje oko - jak nie wiesz kiedy masz owulacje to raczej nie masz ;)
napisał/a: jpkrk 2015-12-10 09:24
Powiem tak mam 20 lat nie rodziłam jeszcze. Pamiętam jak odstawiłam tabletki to na drugi miesiąc w czasie dni płodnych to aż wkładkę musiałam zakładać bo inaczej się nie dało. A teraz tak nie mam jedynie trochę mokra bieliznę trochę śluzu a poza tym to nic nie wiem czy to owulacja czy co ciężko powiedzieć.
napisał/a: soaring 2015-12-10 22:53
to moim zdaniem warto obserwować swój organizm i nauczyć się go.
na PCOS nie ma innej rady jak zdrowy tryb życia, unikanie cukru i przetworzonej żywności, no i brak ingerencji typu pigułki, bo wówczas organizm nie ma szansy się wyregulować. to co proponują ginekolodzy to idiotyczna ściema, która niczego nie leczy.
jeśli się bardzo boisz ciąży to oczywiście warto się zabezpieczać. nie polecę Ci niestety metod hormonalnych, bo hamowanie własnej gospodarki hormonalnej odbije się w przyszłości np. na trudnościach w zajściu w ciążę jak już będziesz chciała w nią zajść. jeśli znajdziesz sensownego gina to rozsądnym rozwiązaniem jest wkładka domaciczna - są dostępne małe wkładki dla kobiet, które nie rodziły. ale oczywiście w Polsce lekarze nie lubią ich zakładać, bo tracą pacjentki. jak bierzesz pigułki to musisz przyjść co kilka miesięcy, zapłacić za badanie, wykupić receptę i biznes się kręci, jak masz wkładkę to znikasz na kilka lat.
napisał/a: jpkrk 2015-12-11 07:42
Boje się bo jakbym miała brać tabletki anty to miałabym problem z zajściem chłopak mój nawet nie chce słyszeć o tabletkach. Kochamy się poprzez seks przerywany w dni nie płodne przed okresem bądź zaraz po okresie by minąć te płodne. Jeśli zażywalam antybiotyk juz można powiedzieć po dniach płodnych bo to zaczęłam zażywać tydzień przed planowanym okresem to nie mogła mi się przestawić owulacja aby zahaczyc o ten 23 dc ? Mnie Gin przepisuje Lesine i mam je stosować od 19-25 dc po pół roku stosowania tabletek mam je odłożyć i zobaczyć na jak długo będę mieć okres jeśli spowrotem zniknie to ta sama metoda. Powiedział a mi ze tak będzie dopóki nie będę chciała mieć dziecka. O żadnych wkładkach nic nie było mówione tylko pigułki