PCOS a ciąża

napisał/a: sylwusia8 2016-06-06 11:23
Dziewczyny, a jeśli zaczynamy invitro to musimy odstawić inofem, czy inne suplementy? Czy można to łączyć i do końca łudzić się o naturalną ciąże? W ogóle, ciekawi mnie też ile kosztuje takie invitro jedna próba? słyszałam, że ok 10 tysięcy, prawda to?
napisał/a: bernadeti 2016-06-20 21:44
vellasia napisal(a):
dzidzia123 napisal(a):
katrice napisal(a):dzięki dzidzia123, na pewno zapoznam się z kliniką jesteś już drugą osobą która wspomina o tej klinice więc może warto jest się przejść do nich… a możesz więcej powiedzieć,  jak przebiegła Twoja wizyta? Jakie badania zlecił lekarz? Ile na wyniki musisz czekać?


Hej,na pierwszej wizycie byłam z moim mężczyzną, troszkę sobie pogadaliśmy z lekarzem, musiał zebrać wywiad, zaplanowaćbadania. Pytał się o długość cykli, problemy natury ginekologicznej, czas trwania,obfitość i dolegliwości w miesiączkowaniu i np. pytał o omdlenia a zdarzało mi się. Polecam przed pierwszą wizytą prześledzić też cykl to na pewno trochę ułatwi lekarzowi wywiad. A wyniki były na dniach (nie pamiętam ile dokładnie ale dosyć szybko maks 2-3 dni), potem zostałam skierowana na badanie drożności jajowodów USG HSG (do tego cytologię bo nie robiłam przez rok i biocenozę ). W chwili obecnej monitorujemy mój cykl i w ciągu 3 wizyt dowiem się co dalej :)




a jakiego możesz polecić lekarza dzidzia123? Kurcze chciałabym zacząć leczenie in victro w klinice już teraz bo słyszałam ze jakies zmiany się szykują…więc czasu coraz mniej ;)




jeżeli mogę pomóc to ja również leczyłam się w invicta i lekarza którego bym polecała to dr Neuberg no ale wiadomo że każdy swojego lekarza będzie chwalił tym bardziej jak pomógł ;)
napisał/a: zanetaaa1 2016-07-01 17:30
Marysieńka22 napisal(a):Dziewczyny, a jeśli zaczynamy invitro to musimy odstawić inofem, czy inne suplementy? Czy można to łączyć i do końca łudzić się o naturalną ciąże? W ogóle, ciekawi mnie też ile kosztuje takie invitro jedna próba? słyszałam, że ok 10 tysięcy, prawda to?


Hej, Marysieńka te wszystkie suplementy to tylko i aż suplementy. Sama jechałam na inofemie i kilku innych specyfikach ale były nieskutezcne. Dobrze napisałaś łudziłam się o naturalną ciążę :P Może to zabrzmi jak jakaś reklama ale dopiero po wizycie w klinice czuję jakby coś ruszyło z miejsca :) Wreszcie mam nakreślony cel i wszystkie małe kroczki jakie muszę zrealizować po kolei. Takie bezsensowne faszerowanie suplementami uważam za przereklamowane no ale kazda ma inny organizm wiec może się uda :) A o ceny in-vitro warto zapytać już w placówce. Brak refundacji wróży wyższe ceny no ale czy ta mała kruszynka nie jest tego warta? Poza tym cena którą podałaś jest wygórowana jak na początek. Nie wiadomo jakie badania trzeba zrobić, czy będzie potrzebny zabieg, może uda się bez iv? Wszystko musi objaśnić Tobie najlepiej lekarz i warto umówić się na tą pierwszą wizytę, zrobić komplet badań, dowiedzieć się jak to wszystko wygląda..
napisał/a: sylwusia8 2016-07-06 11:46
dzidzia123 napisal(a):
Marysieńka22 napisal(a):Dziewczyny, a jeśli zaczynamy invitro to musimy odstawić inofem, czy inne suplementy? Czy można to łączyć i do końca łudzić się o naturalną ciąże? W ogóle, ciekawi mnie też ile kosztuje takie invitro jedna próba? słyszałam, że ok 10 tysięcy, prawda to?


Hej, Marysieńka te wszystkie suplementy to tylko i aż suplementy. Sama jechałam na inofemie i kilku innych specyfikach ale były nieskutezcne. Dobrze napisałaś łudziłam się o naturalną ciążę :P Może to zabrzmi jak jakaś reklama ale dopiero po wizycie w klinice czuję jakby coś ruszyło z miejsca :) Wreszcie mam nakreślony cel i wszystkie małe kroczki jakie muszę zrealizować po kolei. Takie bezsensowne faszerowanie suplementami uważam za przereklamowane no ale kazda ma inny organizm wiec może się uda :) A o ceny in-vitro warto zapytać już w placówce. Brak refundacji wróży wyższe ceny no ale czy ta mała kruszynka nie jest tego warta? Poza tym cena którą podałaś jest wygórowana jak na początek. Nie wiadomo jakie badania trzeba zrobić, czy będzie potrzebny zabieg, może uda się bez iv? Wszystko musi objaśnić Tobie najlepiej lekarz i warto umówić się na tą pierwszą wizytę, zrobić komplet badań, dowiedzieć się jak to wszystko wygląda..


Dzięki za odpowiedź :) Ja myślę, że na początku warto spróbować naturalnych metod i suplementów typu inofem, infolic etc. Ale warto dać sobie jakieś ramy czasowe ja np. daje sobie dwa lata. Jeśli do tego czasu nie zajdę w ciążę, to odwiedzę najbliższą klinikę. Bardzo mnie to podbudowuje, że jest jeszcze właśnie taka opcja i w sumie nie ważne ile będzie to kosztować, ważne by się udało :)
napisał/a: magda906 2016-07-07 20:59
Inofem to jeden ze skuteczniejszych preparatów wspomagających nie tylko w leczeniu PCOS, ale i zaburzeń miesiączkowania. Nie wiem, jak stosowałaś, bo dla pełnego efektu warto pić 2 saszetki dziennie, by dostarczyć niezbędną dawkę witamin i składników, jakie Inofem zawiera. Na inofem.pl możesz przeczytać na ten temat, podpytaj tez dobrego lekarza, który pokieruje leczeniem. Znam przypadku ciąży u kilku znajomych walczących z PCOS. Nie obyło się bez przejść, ale było warto.
napisał/a: panipe12 2016-07-25 14:17
dzidzia123 Za Twoją rekomendacją umówiłam się na wizytę do Invicty i super, bo pierwszą wizytę mają bezpłatną. Nie wiedziałam. Troszkę się stresuję, ale cieszę się, że w końcu się zdecydowałam i umówiłam, bo takie przekładanie z miesiąca na miesiąc było bez sensu.
napisał/a: gosiakgosiak 2016-08-01 21:54
ja po swoich doświadczeniach i nie udanych próbach in vitro, również umówiłam się do invicty i jestem już po bezpłatnej wizycie. Klinika jak najbardziej przyjazna pod względem i personelu i lekarzy! Dodatkowym plusem z jakim w żadnej klinice się nie spotkałam to bezpłatne badanie kariotypu, w poprzedniej klinice gdzie się leczyłam proponowano mi takie bad.ale niestety trzeba było dodatkowo „wyłożyć” pare stów. Tak więc mam już wszystkie bad.zrobione i lece za tydz. do lekarza prowadzącego
napisał/a: karolinaa79 2016-09-19 12:50
dzidzia123 po jakim czasie starań i brania suplementów zdecydowałaś się pójść do kliniki ? I powiedz proszę jaką wybrałaś?
napisał/a: teli2 2016-09-23 22:01
kurde a ja wciąż boje się zaryzykować i zastosować in vitro :( bardzo chce mieć dziecko ale boje się ze może za 1 razem się nie udac i mam obawy
napisał/a: marzenkia 2016-09-28 18:23
dziewczyny i ja 3 lata temu podjęłam leczenie i żeby nie klinika to naprawdę nie miałabym jakichkolwiek szans żeby zajść w ciążę w sposób naturalny….a teraz mam dziecko tak długo wyczekiwane )
napisał/a: karolinaa79 2016-10-03 12:26
nelia napisal(a):dziewczyny i ja 3 lata temu podjęłam leczenie i żeby nie klinika to naprawdę nie miałabym jakichkolwiek szans żeby zajść w ciążę w sposób naturalny….a teraz mam dziecko tak długo wyczekiwane )


nelia gratuluję! :) powiedz proszę, w czym u Ciebie tkwił problem ? Dlaczego miałas trudności z zajściem w ciążę? I gdzie się leczyłaś? :)
napisał/a: marzenkia 2016-10-20 20:53
Marianna3 napisal(a):
nelia napisal(a):dziewczyny i ja 3 lata temu podjęłam leczenie i żeby nie klinika to naprawdę nie miałabym jakichkolwiek szans żeby zajść w ciążę w sposób naturalny….a teraz mam dziecko tak długo wyczekiwane )


nelia gratuluję! :) powiedz proszę, w czym u Ciebie tkwił problem ? Dlaczego miałas trudności z zajściem w ciążę? I gdzie się leczyłaś? :)



Marianna3 problem tkwił w tym że miałam stwierdzone PCOs – leczyłam się u ginekologa ale to nie dawało zadnych skutków…wiek też miałam już swój bo 34 lata wiec trudniej było zajść w ciążę. Ale trafiłam przypadkowo (bo poczytałam trochę w necie) na klinikę w wawie invicta i zgłosiłam się do nich. Była to 1 klinika i zaczelam leczenie;) oczywiście musiałam uzbroić się w cierpliwość (chociaż przyznam ze jestem niecierpliwa) Ale opłacało się ;)))