PCOS a ciąża

napisał/a: tatiana88 2016-04-25 09:50
przy pcos niestety ciężko ... tutaj to własnie raczej zostaje klinika leczenia niepłodności . A co do wyboru kliniki , to myślę i wiem to po mojej siostrze ( czasami jeździła z nią do kliniki jak jej mąż nie mógł ),ze warto patrzeć na : rankingi GW oraz raporty Ministerstwa Zdrowia .Zwłaszcza na raporty MZ . Iz tego co wiem , to bardzo wysoko stoi klinika , do której moja siostra jeździła , gyncentrum na śląsku . jest chyba w 3 miastach , bo miała do wyboru , albo bielsko-biała , częstochowa albo katowice . Wybrała Katowice . W końcu jej się udało zajść w ciąże i urodzić.
napisał/a: natinatala 2016-04-25 21:23
dzięki dzidzia123, na pewno zapoznam się z kliniką jesteś już drugą osobą która wspomina o tej klinice więc może warto jest się przejść do nich… a możesz więcej powiedzieć,  jak przebiegła Twoja wizyta? Jakie badania zlecił lekarz? Ile na wyniki musisz czekać?
napisał/a: Aliaaa 2016-04-26 02:38
Dziewczyny, a powiedzcie mi - co ma większe znaczenie przy leczeniu PCOS? Mio-inozytol czy kwas foliowy? Mi się wydaje, że ten pierwszy, ale ostatnio trochę zwątpiłam, jak przeczytałam, co piszą dziewczyny na innych forach. W zasadzie to jakiś czas temu wpadło mi w ręce nawet opracowanie medyczne o roli mio-inozytolu w regulowaniu zaburzonej gospodarki hormonalnej, ale może Wy wiecie coś więcej na ten temat?
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-04-26 06:18
A widziałaś jakieś opracowanie żeby jedna lub druga substancja kogoś WYLECZYŁA z PCO?
Mówię o opracowaniu naukowym nie sponsorowanym przez producenta inofemu.
ps. Produkt musi "super" działać skoro 100% opinii w necie to posty za które zapłacił producent.
napisał/a: Aliaaa 2016-04-27 03:18
Owszem, widziałam ;). Mogę nawet przytoczyć źródło. Może nie "wyleczyła", bo wiadomo, że od leczenia są leki, nie suplementy. Na pewno jest jednak ogromna rola mio-inozytolu w regulowaniu gospodarki hormonalnej i nie rozumiem Twojego przytyku, tym bardziej, że nie mówię teraz konkretnie o żadnym preparacie ;). Dzisiaj specjalnie poszukałam tego artykułu. Po prostu pytam o kwas foliowy, inozytol bowiem raczej ma istotną rolę przy leczeniu PCOS, co bynajmniej nie jest moim wymysłem.

A tutaj jest to opracowanie: https://journals.viamedica.pl/ginekologia_polska/article/view/45937/32728
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-04-27 05:53
No to masz w linku odpowiedź na swoje pytanie :)
napisał/a: zanetaaa1 2016-05-01 00:37
katrice napisal(a):dzięki dzidzia123, na pewno zapoznam się z kliniką jesteś już drugą osobą która wspomina o tej klinice więc może warto jest się przejść do nich… a możesz więcej powiedzieć,  jak przebiegła Twoja wizyta? Jakie badania zlecił lekarz? Ile na wyniki musisz czekać?


Hej,na pierwszej wizycie byłam z moim mężczyzną, troszkę sobie pogadaliśmy z lekarzem, musiał zebrać wywiad, zaplanowaćbadania. Pytał się o długość cykli, problemy natury ginekologicznej, czas trwania,obfitość i dolegliwości w miesiączkowaniu i np. pytał o omdlenia a zdarzało mi się. Polecam przed pierwszą wizytą prześledzić też cykl to na pewno trochę ułatwi lekarzowi wywiad. A wyniki były na dniach (nie pamiętam ile dokładnie ale dosyć szybko maks 2-3 dni), potem zostałam skierowana na badanie drożności jajowodów USG HSG (do tego cytologię bo nie robiłam przez rok i biocenozę ). W chwili obecnej monitorujemy mój cykl i w ciągu 3 wizyt dowiem się co dalej :)
napisał/a: Aliaaa 2016-05-04 14:00
No owszem, mam odpowiedź, że mio-inozytol odgrywa tutaj istotną rolę. A chciałam jeszcze wiedzieć, jak to jest z kwasem foliowym. Może się orientujesz, djfafa? To w razie ewentualnej ciąży, tak jak się łyka po prostu podczas starań? Czy w połączeniu z mio-inozytolem ma jeszcze jakieś inne, cudowne, magiczne działanie :D ?
napisał/a: sylwusia8 2016-05-09 13:52
Dziewczyny, ja nie sądze by inofem, czy inny preparat z mio-inozytolem, mógł nas wyleczyć całkowicie z PCOS, raczej pomaga radzić sobie ze skutkami ubocznymi i na tyle opanować chorobę, by móc zajść w ciąże. Ale z tego co słyszałam nie da się tego całkowicie wyleczyć. A jestem jeszcze ciekawa jakie witaminy łykacie, myślę tutaj szczególnie o witaminach z grupy B ?
I czy są jakieś witaminy których nie powinno się łykać, słyszałam, że np. witaminę A lepiej odstawić w okresie starań. Co wy na to?
napisał/a: Aliaaa 2016-05-13 14:08
Marysieńka22, no ale to jest to, o czym mówię wyżej :). Zresztą znam dziewczyny, które są przeciwne zażywaniu środków hormonalnych i w leczeniu PCOS stosują naturalne metody, suplementy typu Inofem, ruch, dietę oraz zdrowy tryb życia i robią to z powodzeniem. Nie każdy przypadek jest taki sam, na pewno, ale można tę chorobę opanować bez zbytniej ingerencji w organizm hormonami.

Tutaj jest fajny link o naturalnych sposobach walki z PCOS: http://www.tlustezycie.pl/2014/02/pcos-czyli-zespo-policystycznych.html
napisał/a: karroola 2016-05-18 22:48
dzidzia123 napisal(a):
katrice napisal(a):dzięki dzidzia123, na pewno zapoznam się z kliniką jesteś już drugą osobą która wspomina o tej klinice więc może warto jest się przejść do nich… a możesz więcej powiedzieć,  jak przebiegła Twoja wizyta? Jakie badania zlecił lekarz? Ile na wyniki musisz czekać?


Hej,na pierwszej wizycie byłam z moim mężczyzną, troszkę sobie pogadaliśmy z lekarzem, musiał zebrać wywiad, zaplanowaćbadania. Pytał się o długość cykli, problemy natury ginekologicznej, czas trwania,obfitość i dolegliwości w miesiączkowaniu i np. pytał o omdlenia a zdarzało mi się. Polecam przed pierwszą wizytą prześledzić też cykl to na pewno trochę ułatwi lekarzowi wywiad. A wyniki były na dniach (nie pamiętam ile dokładnie ale dosyć szybko maks 2-3 dni), potem zostałam skierowana na badanie drożności jajowodów USG HSG (do tego cytologię bo nie robiłam przez rok i biocenozę ). W chwili obecnej monitorujemy mój cykl i w ciągu 3 wizyt dowiem się co dalej :)




a jakiego możesz polecić lekarza dzidzia123? Kurcze chciałabym zacząć leczenie in victro w klinice już teraz bo słyszałam ze jakies zmiany się szykują…więc czasu coraz mniej ;)
napisał/a: zanetaaa1 2016-05-31 23:32
vellasia, już pisałam na poprzedniej stronie – INVICTA :) Zmiany? Pewnie chodzi ci o polskie politykowanie… No zobaczymy jaką niespodziankę nam zgotują ale na wizytę zawsze warto się umówić zawczasu :)