PCO

napisał/a: IzaBella 2007-03-08 01:12
Witam
Proszę o odpowiedz na pytanie jak diagnozuje sie PCO?
Mam bardzo nieregularny okres (a w zasadzie go nie mam w ogóle jak nie biore tabletek antykon.), USG jajników - pęcherzyki ułożone obwodowo, czasami pojawi się jakaś torbiel, testosteron podwyższony, pozostały hormony w normie (LH,FsH, prolaktyna), nadmierne owłosienie, nadwaga, problemy ze skórą głowy (łojotok, wypadanie włosów),
Właściwie lekarka powiedziała, że mam PCO, ale nic mam z tym nie robić - jak będę chciała zajść w ciążę to się zobaczy...Czy to prawidłowe podejście? Mam 28 lat i nie byłam jeszcze w ciąży, na razie jej nie planuję - może za rok lub dwa
Proszę o pomoc
Iza
napisał/a: basia261 2007-03-08 08:34
?Jeżeli występuje przynajmniej jeden z trzech czynników, takich jak: zaburzenia miesiączkowania, niepłodność i hirsutyzm, to można podejrzewać, że ta dolegliwość występuje. Oprócz tego obserwuje się obniżony poziom FSH oraz podwyższony poziom LH.
napisał/a: KATERINA 2007-03-08 11:41
Proste zmien lekarza,jak się diagnozuje?Użyj googli tam masz wszystko
napisał/a: Izka1 2007-03-09 10:37
Przede wszystkim musisz trafic na dobrego specjalistę endokrynologa.Ta choroba nie może być pozostawiona tak bez leczenia,zwłaszcza w Twoim wieku,bo możesz mieć duże problemy z zajściem w ciążę.Poki co jeszcze jej nie planujesz,ale kiedy bedziesz tego bardzo chciała może być ciężko.Z tego co mi wiadomo to w Twoim wieku po wykryciu tej choroby powinno się poddać operacji i najlepiej w ciągu pół roku po operacji starac sie o dzidziusia-wtedy jest największe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.Jeżeli jesteś pewna,że chcesz mieć dziecko to radze nie zwlekać w tym przypadku z tą decyzją.Pozdrawiam
napisał/a: IzaBella 2007-03-10 19:11
O jaką operację chodzi? Mogłabyś przybliżyć?
Pozdrawiam
Iza
napisał/a: Izka1 2007-03-10 19:30
Teraz jest to najczesciej nieinwazyjna laparoskopia.W czasie laparoskopii często wykonuje się elektrokauteryzację polegającą na wypalaniu powstałych na jajniku torbieli celem osłabienia otoczki jajnika.