Paznokieć wrósł w palec (?)

napisał/a: Soulforged 2013-05-30 19:59
Otóż od około dwóch tygodni mam pewien problem, który widać na załączonych zdjęciach. Jak widać paznokieć oderwałem, co jakiś czas pojawia się strup więc chyba leci krew i płyn surowiczy. Jak stanę na tym palcem, albo przycisnę mocno palec to odczuwam kujący ból. Chodzę normalnie, choć odczuwam lekki dyskomfort i czasami jak mocniej postawię stopę, to zaboli. Mam pytanie co to jest i czy może poczekać, bo mam zaliczenia w szkole i nie chciałbym znowu opuszczać szkoły. Czy konieczny jest lekarz. Jeśli tak, to co będzie grzebał w paluchu? Chciałbym być przygotowany na to, co mi będzie robić. :P
http://i42.tinypic.com/73h57a.jpg
http://i39.tinypic.com/24bso6a.jpg
http://i40.tinypic.com/j9t17n.jpg
napisał/a: piotrosiama 2013-05-31 13:54
Przydałaby się wizyta u doświadczonej pedkiurzystki a jak nie masz do takiej dostępu to obawiam się że nie ominie Cię wizyta u chirurga.
napisał/a: Soulforged 2013-05-31 15:22
A może to poczekać miesiąc do wakacji? Czy nie bardzo? I co to w ogóle jest?
napisał/a: piotrosiama 2013-05-31 16:35
To moim zdaniem wrastanie paznokcia na skutek nieumiejętnego jego obcinania. Ja bym nie czekała bo będzie się tworzyć stan zapalny i ból powiększał, ale decyzja należy do Ciebie
napisał/a: Soulforged 2013-05-31 19:38
Naczytałem się trochę o tym - podobno cholernie boli znieczulenie, i ten zabieg trzeba później powtarzać, tak? Ile czasu trwa "dojście do siebie"? Nie chcę opuszczać zbyt wielu dni :/. No i czy chirurg będzie obcinać czy można to jeszcze załatwić klipsem od kosmetyczki, który wymusi na paznokciu prawidłowy tor rośnięcia (coś takiego wyczytałem)?
napisał/a: piotrosiama 2013-06-02 22:50
Mam problem z wrastaniem paznokci ale mam już świetną pedikiurzystkę i nigdy nie musiałam korzystać z interwencji chirurgicznej.
napisał/a: pawelp29 2013-06-07 10:26
problem z wrastajacym paznokciem może być bardzo bolesny gdy się z nim szybko nie rozprawisz. Jeżeli nie chcesz wizyty u chirurga (baaardzo bolesna)... najlepiej włożyć zwinięty wacik np. do demakijazu pod paznokiec, po paru dniach gdy paznokiec urośnie należy go trochę przyciąć ale nie tak żeby miał możliwość dalej wrastać.
esflores
napisał/a: esflores 2013-06-24 18:13
Oj też mam teraz z tym problem, na szczęście jest lato, więc można wietrzyć nogi ;)
Kilka porad z mojej kolekcji;
- przede wszystkim obcinaj paznokcie na prostokąt, nie ścinać półkoliście,
- moczymy stopy czy dłonie w gorącej wodzie z dodatkiem soli ok. 30 minut, kilka razy dziennie,
- moczymy kończyny w wodzie z szarym mydłem, Rivanolem, płatkami mydlanymi,
- gdy paznokieć wżyna się w ciało można go podważyć i umieścić kawałek gazy nasączonej środkiem dezynfekującym, codziennie zmieniamy gazę i dezynfekujemy,
- myjemy nogi co najmniej dwa razy dziennie, zmieniamy skarpetki, jak najczęściej,
- obuwie, najlepiej sandały lub buty z szerokimi twardymi noskami (luźne w palcach),
kupuj buty popołudniu lub wieczorem, w ciągu dnia stopy minimalnie puchną,
- stosuj wygodne bawełniane skarpetki, nie ściskające stóp,
- dziwny sposób ale skuteczny, spiłowujemy od góry środkiem wąski pas wzdłuż osi palca, spiłować go trzeba aż do cienkiej błonki pod paznokciem, wystające po bokach krawędzie schodzą się wtedy do środka i nie wżynają się,
- kontrowersyjny sposób, pod wżynający się paznokieć wkładamy kawałeczki słoniny lub smarujemy palec na noc smalcem,
- chodzić dużo boso,
- stosujemy preparaty zmiękczające paznokieć, który stając się miękki, nie wrasta,
- można moczyć stopę wodą z jodyną,
- zakładanie specjalnych klamerek izolujących raniącą krawędź - drogie i kłopotliwe

Pozdrawiam.
napisał/a: liwka3 2013-06-27 09:16
Ja bym poszła do wyspecjalizowanej kosmetyczki - podolog. Nie każdy paznokieć wrastający musi wiązać się z interwencją chirurgiczną. Podam przykład, moja przyjaciółka - kosmetolog wyprowadziła paznokieć w ciagu pół roku bez klamr, stosując wyłącznie prawidłowe obcinanie i modelowanie paznokcia.