Paznokieć

napisał/a: sebollo4 2012-02-08 16:02
Witam. Ostatnio zszedł mi paznokieć z dużego palca u nogi i potrzebuję kilku informacji na ten temat. Jak powinienem się z nim obchodzić, tzn. czy zakładać jakiś opatrunek na czas odrośnięcia nowego? Czy jest jakiś potwierdzony sposób na przyspieszenie rośnięcia paznokci czyli witaminy, kremy. Od wczoraj trochę boli mnie ten palec i czy jest to normalne? I ogólnie prosiłbym o wszelkie rady na ten temat, gdyż nie miałem za dużej styczności z takim przypadkiem i nie mam żadnych pewnych informacji.
napisał/a: asienkak1 2013-06-27 13:20
polecam ci metodę Arkady - w Warszawie jest jej gabinet pokazowy - Libramax. zabieg trwa niecałą godzinę, jest praktycznie bezbolesny. polega na podważeniu paznokcia i utrwaleniu jego pozycji akrylem. wygląda to bardzo estetycznie i nie wymaga rehabilitacji :). polecam.
napisał/a: sophie_nat 2013-07-08 15:22
asienkak napisal(a):polecam ci metodę Arkady - w Warszawie jest jej gabinet pokazowy - Libramax. zabieg trwa niecałą godzinę, jest praktycznie bezbolesny. polega na podważeniu paznokcia i utrwaleniu jego pozycji akrylem. wygląda to bardzo estetycznie i nie wymaga rehabilitacji :). polecam.


A czy do tego gabinetu Libramax mogłabym pójść z synem? Jakiś czas temu wrósł mu paznokieć i chciałabym spróbować najpierw coś bezbolesnego. W końcu to dziecko, więc wizytę u chirurga nie zniesie za dobrze, a skoro ta metoda Arkady jest bezbolesna to z chęcią bym z niej skorzystała.
napisał/a: asienkak1 2013-07-09 09:54
Susane napisal(a):

A czy do tego gabinetu Libramax mogłabym pójść z synem? Jakiś czas temu wrósł mu paznokieć i chciałabym spróbować najpierw coś bezbolesnego. W końcu to dziecko, więc wizytę u chirurga nie zniesie za dobrze, a skoro ta metoda Arkady jest bezbolesna to z chęcią bym z niej skorzystała.


no myślę, że dla dzieci to jest świetne rozwiązanie, bo nie muszą obawiać się zastrzyku ze znieczuleniem, zabieg jest krótki i nie boli :) także śmiało według mnie możesz iść tam z synkiem :)
napisał/a: sophie_nat 2013-07-22 14:29
asienkak dziękuję za odpowiedzi, były bardzo pomocne :) w zeszłym tygodniu wybrałam się z synem do Libramaxu. Zabieg faktycznie krótki, bo trwał jakieś pół godziny. Mały w tym czasie dobrze się nawet nie zaczął nudzić, bo atmosfera w gabinecie była niezwykle miła i cały czas go czymś zabawiano. Metoda jak się okazało jest praktycznie bezbolesna, więc obyło się bez płaczu i krzyku. Na szczęście mamy już ten problem z głowy :)
napisał/a: asienkak1 2013-07-30 14:04
no to super :) cieszę się, że się udało i to bez krzyku! :) a ile macie wizyt kontrolnych?
napisał/a: sophie_nat 2013-08-07 15:48
asienkak napisal(a):no to super :) cieszę się, że się udało i to bez krzyku! :) a ile macie wizyt kontrolnych?


W sumie to mieliśmy dwie wizyty. Jedną po kilku dniach, a drugą po 2 tygodniach. Podejrzewam, że pewnie dlatego bo to małe dziecko. Jak byłam w Libramaxie to spotkałam dziewczynę, która mówiła, że to jej pierwsza i ostatnia wizyta kontrolna. Te zabiegi kostką arkady dają podobno 100% pewność, więc te wizyty kontrolne myślę są po to, aby uspokoić pacjentów i zapewnić ich, że wszystko jest w porządku :) Już trochę minęło czasu od tego zabiegu co miał mój syn i póki co nic się nie wydarzyło. Paznokieć dalej jest zdrowy i myślę, że już tak pozostanie :)