Paznokieć u stopy

napisał/a: legend2211 2014-07-24 16:11
Witam. Moja kolezank a w zasadzie siostra mojej narzeczonej ma problem z paznokciem u stopy. Jak widac na foto nie jest to ladny widok. Byla u lekarza to powiedzieli jej ze trzeba go zerwac i tak zrobili jednak problem nie znika.... Moja narzeczona ma to samo tylko ze w duzo mniejszym stopniu. Czy moze byc to grzybica paznokcia??? u mojoj narzeczonej jest o wiele lepiej bo nie mieszka juz u siebie tylko u mnie. Moze jakis grzyb jest w podlodze i zlapala cos.... Czy ktos moze cos doradzic?
napisał/a: kaktus007 2014-08-10 00:44
trzeba by pobrać próbki tego paznokcia lub spod paznokcia do badań. dopiero potem można stwiedzić co to jest. ale faktycznie wygląda jak grzybek. długo to już ma ta dziewczyna na paznokciu? bo może się to roznieść na inne jeśli to grzybica.
chyba najlepszym sposobem leczenia grzybicy paznkoci jest leczenie pulsacyjne (podaje się 3 pulsy), warto to uzupełnić lakierem p/grzybiczym i nawet jeszcze żelem np.Pirolam, można pokusić się o podanie jeszcze Erfinu na inny rodzaj grzybów, żeby leczenie było pełne. ale wszystkie te środki są na receptę. więc bez wizyty u specjalisty się nie obędzie. tylko ze scholla lakier idzie kupić bez recepty (w sieci jest sporo tańszy niż w aptekach). no i oczywiście wszystkie buty w których chodziła out. bo co z tego że będzie się dziewczyna leczyć, jak to w butach siedzi i ciągłe nawroty będą :/ można niby te buty potraktować formaldehydem, ale nie mam pojęcia jak one będą wyglądały po takiej "kuracji"' hmmm....
ale tak na sam koniec powiem jeszcze, że warto iść się skonsultować z innym dermatologiem. ja zawsze robię research po lekarzach i wybieram najlepszego żeby mieć pewność, że się nie natnę.
napisał/a: susa 2014-09-03 23:02
Mój aż tak źle nie wyglądał, ale też nie był to ładny widok. Jak poszłam do lekarza, to mi przepisał doustny trioxal, który biorę z przerwami i widzę, że jest coraz lepiej i paznokieć zaczyna przypominać paznokieć ;)
napisał/a: manja 2014-09-15 11:48
Ja dotarłam do stronki leczpaznokcie.pl gdzie jest dużo informacji i porad na temat grzybicy. To jak ktoś zainteresowany tematem, to polecam