Paznokcie wyglądające jak po obgryzaniu.

napisał/a: Antumar 2016-11-17 15:39
Witam. Mam problem z paznokciami u dłoni, mianowicie pomimo prób dbania o nie wyglądają jakbym je cały czas obgryzał, są bardzo małe, a kiedy tylko trochę odrosną wyglądają jakbym nie obcinał ich od dłuższego czasu, ponadto skóra wokół nich jest zrogowaciała, bardzo często robią mi się "zadziory". Czy jest jakiś sposób na poprawę ich stanu? Może to być konsekwencja obgryzania paznokci w dzieciństwie?
Oprócz tego mam problem z całą skórą dłoni - po krótkim kontakcie z wodą całe dłonie marszczą mi się i zaczynają mocno swędzieć.
Byłbym wdzięczny za każdą podpowiedź co mogę zrobić z moim problemem.
napisał/a: stoganka 2016-11-21 10:10
Antumar napisal(a):Witam. Mam problem z paznokciami u dłoni, mianowicie pomimo prób dbania o nie wyglądają jakbym je cały czas obgryzał, są bardzo małe, a kiedy tylko trochę odrosną wyglądają jakbym nie obcinał ich od dłuższego czasu, ponadto skóra wokół nich jest zrogowaciała, bardzo często robią mi się "zadziory". Czy jest jakiś sposób na poprawę ich stanu? Może to być konsekwencja obgryzania paznokci w dzieciństwie?
Oprócz tego mam problem z całą skórą dłoni - po krótkim kontakcie z wodą całe dłonie marszczą mi się i zaczynają mocno swędzieć.
Byłbym wdzięczny za każdą podpowiedź co mogę zrobić z moim problemem.

Niektóre osoby chyba po prostu maja taką krótka płytę paznokcia. Mam znajomego, u którego wyglądało to podobnie - bardzo krótkie paznokcie, a gdy wychodziły już poza opuszek to wyglądało jakby ich z 2 miesiące nie obcinał. Może warto pomyśleć o odsuwaniu skórek, co trochę optycznie je wydłuży? Bo inaczej chyba nie ma rady. Przy okazji unikniesz zadziorów :) Staraj się też bardzo nie skracać paznokci tj. do "żywej skóry".
napisał/a: michdd4 2016-11-21 12:46
Dokładnie, każdy ma inną płytę paznokcia i wtedy tak wychodzi.