pasożyty przewodu pokarmowego

napisał/a: kaasik1 2007-02-18 13:51
Witam, od pewnego czasu obserwuję u córki niepokojące objawy.Jest rozdrażniona,mówi że bolą ja plecy,boli brzuch ale przede wszystkim wyjmuje z noska białawe nitki dłuości około 2 cm.pomyślałam że mogą to być jakieś pasożyty dlatego też zrobiłyśmy badanie kału (3x)-wszystkie wyszły ujemnie.W morfologii krwi również nie ma niepokojących zmian(poza tym że ma mniejszą ilość eozynocytów(lekarz stwierdził że gdyby był podwyższony poziom białek to wskazywałoby to na pasożyty).Dalej tkwimy z tym problemem w miejscu.Jakie badania możemy jeszcze wykonać (widziałam to coś i wygląda jak mała glista).Czy badanie usg jamy brzusznej mogłoby być pomocne?Proszę pomóżcie
napisał/a: Peter 2007-02-18 18:29
Proponowałbym zbadać dziecko pod kątem alergii (poziom IgE w surowicy krwi, testy alergiczne ze szczególnym uwzględnieniem testów pokarmowych). Czy przypadkiem nie ma śluzu w kale?
napisał/a: wswiton 2007-02-18 23:04
hmmm, przeglądam właśnie parazytologię lekarską i nie znajduję nigdzie takich objawów ze strony nosa (co prawda o swędzeniu nosa i zgrzytaniu zębami mówi się w przypadku glisty ludzkiej, ale wówczas obecność glist w kale lub wymiocinach jest ewidentna)
Tak czy owak myślę, że kuracja przeciw glistom nie zaszkodzi: pije się codziennie sok z kiszonej kapusty - po 1/2 szklanki w dwóch porcjach - przed jedzeniem