pasożyt w oku

napisał/a: jakmus 2011-11-28 19:44
Witam, od jakiegos czasu, podejrzewam ze moge miec tasiemca, gdy zaczelam czytac na ten temat w internecie trafilam, na zagadnienie pasozyta w oku. Co mnie zaciekawilo, objawy takiego pasozty przypominaja mi moje oko, tzn. co jakis czas widze w oku cos na ksztalt bakterii, skladajacej sie z kilku komorek. Gdy zaczelam wiecej czytac na ten temat porzepazilam sie poniewaz, pasozyt w oku moze doprowadzic do slepoty. Za tydz. wybieram sie do lekarza, chcialbym wczesniej jednak cos wiedziec na ten temat bo nie daje mi to spokoju.

Bede wdzieczna za porade.
Pozdrawiam
napisał/a: Christine1 2011-11-29 15:06
Do jakiego lekarza się wybierasz? - Mam nadzieję, że do okulisty. - Czy już jesteś zapisana? - Na wizytę w ramach NFZ czeka się długo.
napisał/a: jakmus 2011-11-29 15:14
u okulisty bylam ok 4 miesiace temu, badal mi dno oka i cisnienie i wszystko bylo ok. Poniewaz pracuje przed komputerem ok 8 lat dostalam tez niestety okulary - 0,5. Na szczescie chodze do prywatnej kliniki wiec na wizyte nie musze dlugo czekac.

Pzdr.
napisał/a: Vattier 2011-11-29 17:09
napisal(a):Co mnie zaciekawilo, objawy takiego pasozty przypominaja mi moje oko, tzn. co jakis czas widze w oku cos na ksztalt bakterii, skladajacej sie z kilku komorek.
To najprawdopodobniej męty ciała szklistego (http://pl.wikipedia.org/wiki/Męty_ciała_szklistego). Nie podlega leczeniu.
napisał/a: jakmus 2011-11-29 19:14
tak, to zdecydowanie to, dziekuje za odp. wszystkie info. sie zgadzaja, az mi ulzylo, ale do okulisty na wszelki wypadek jeszcze sie udam :) Dziekuje jeszcze raz!

Pzdr.
napisał/a: kali657 2011-12-18 14:03
Kurde, właściwie u mnie występują te całe ,,Męty'', ale nigdy nie myślałem, że jest to to http://pl.wikipedia.org/wiki/M%C4%99ty_cia%C5%82a_szklistego , wydawało mi się że to chwilowe i tyle. :P Kiedyś nosiłem okulary, teraz nadal nie widzę na jedno oko tak dobrze jak na drugie (ale z tablicy w czasie badań przeczytam, tak strasznie nie jest). Podczas wizyt u okulisty miałem wykonywane tylko badanie w czasie którego patrzałem się jedynie w balonik. :) Czy jeżeli już wiem, że mam te Męty, powinienem iść do okulisty?
napisał/a: Christine1 2011-12-19 12:50
Bardzo często się zdarza, że tzw. męty widzą głównie osoby z krótkowzrocznością lub astygmatyzmem. - Wtedy pomogą okulary lub soczewki kontaktowe. - Trzeba zrobić badania wzroku, żeby stwierdzić czy dobrać okulary, czy konieczne będą soczewki.
napisał/a: kali657 2011-12-19 23:25
Dokładnie. Właśnie ja ,,cierpię'' na astygmatyzm, ale z tego co okulista mówił- właściwie wada już się nie zmienia w żadną stronę, więc okularów jeśli chcesz, nie musisz nosić. :) Po nowym roku przejdę się do okulisty, pewnie nie zaszkodzi. :P
napisał/a: Christine1 2011-12-20 13:07
Wizyta u okulisty na pewno nie zaszkodzi, a nawet może pomóc - co jakiś czas trzeba kontrolować wzrok, a jeśli ma się wadę, to nawet jest to konieczne.