Pare objawow, jak myslicie co robic?

napisał/a: Nalena 2009-07-31 21:37
Witajcie!
Moje objawy trwają jakies 4 lata. Zaczelo sie od szumow w uszach i trzaskow przy przelykaniu sliny i ruszaniu podniebieniem. Poszlam do 6 laryngologow, badanie sluchu - ok. Paru powiedzialo ze to niedroznosc trabek sluchowych i jeden ze nie wie co to i pewnie jakies oslabienie miesnia usznego. To nie daje mi jednak spokoju. Nastepny objaw to klucie w glowie ktore pojawia sie w roznych miejscach i trwa ulamek sekundy.Czasem kluje mnie tez w uszy. Pare m-cy temu krecilo mi sie w glowie poszlam do neurologa - rtg kregoslupa - skolioza z przemieszczeniem kregow. Odcinek szyjny - nic nie ma. Neurolog kazal mi isc do poradni od leczenia kregoslupa i wyslal do domu. Zaczelam sie martwic tym i szukac po necie. Oczywiscie jakies same okropnosci. No i sprawdzalam czy nie mam jakichs roznych objawow jeszcze. No i wynalazlam nastepny - nierowne zrenice. Zaczelam panikowac bo pomyslalam ze te wszystkie objawy to powiazane. Poszlam do okulisty. Obejrzal mi oczy powiedzial ze dno oka jest w porzadku i mam sie tym absolutnie nie martwic. No i co robic dalej? W uszach szumi jak szumialo i trzeszczy a ja oczywiscie wpadlam w nerwice i nic mnie nie cieszy. A mam 22 lata...
napisał/a: tommy17 2009-09-23 21:23
Nie martw sie, ja mam to jeszcze dłużej od Ciebie. Mam 26 lat i podobne objawy od 14 roku zycia. Kiedyś mi sie chwilami polepszyło od jakichś aerozoli przeciwalergicznych, ale efekt był krótkotrwały. Myślałem, że to kwestia przerośniętych migdałów, które usunąłem, skrzywionej przegrody nosowej, którą mi wyprostowali lekarze. Ale niestety, jak było, tak jest. Bez wielkiej poprawy. Choć są momn=enty, że mi tak to nie przeszkadza. Ale bywa i tak, że ciężko z tym wytrzymać. Denerwyujące jest ten trzask dla mnie zwłaszcza rano, kiedy organizm nie zdąży się jeszcze przyzwyczaic do tych naglych dźwięków. Ale cóz- trzeba nauczyć się z tym zyć. W każdym razie nie jesteś sama... Pozdrowienia i zycze zdrowia.
Jakbys chciała podzielic się swoimi doświadczeniami podaję mój gg- 8740956.
napisał/a: Aharar 2012-12-28 01:21
Mam coś bardzo podobnego, w obydwu uszach, albo nawet tak jakby w ich okolicy pod spodem - takie strzykanie/trzaskanie, czasami takie podłużne (nie jedno trzasknięcie "trzask", ale jakbym łamał gałązkę), do tego te takie uczucie ukłucia/igiełki pojawiające się na twarzy, w tych samych miejscach (najczęściej na wardze i obok jednego oka), oraz drganie wargi i powieki. Oprócz tego mam jeszcze coś poniżej, pobolewanie w okolicy kości gnykowej i takie chrupanie w gardle przy połykanihu śliny. Może ktoś się z czymś takim spotkał ? Miałem też uczucie zatkania w uchu i niedosłuchu, ale zmniejszyło się ono najprawdopodobniej po braniu leku Avamys.