Paradontoza. Zanik kości i obniżenie dziąseł.

napisał/a: skwara78 2010-06-10 20:04
zeby pozbyc sie problemu z parodontoza trzeba zrobic odpowiednie badania mikrobiologiczne.W jamie ustnej jest ok.300 rodzajow bakteri i tylko niektore sa odpowiedzialne za parodontoze.Ja mialm tez spore problemy ale po tych badaniach dostalam odpowiedni antybiotyk i problemu sie pozbylam.wiem ,ze niektorzy dentysci w polsce maja mozliwosc zrobienia takich badan.wyniki te robia w niemczech i kosztuja ok.34 euro,ale warto
napisał/a: miti 2012-05-09 22:07
mam dość poważny problem ! mam mostek na zębach i od tego zanikają mi dziąsła co mam robić mój dentysta powiedział że mam zbyt mocno osadzony mostek na dziąsłach i mówił żebym poszła do protetyka żeby zrobił mi jakieś haczyki między zębami ale boję się że wtedy zęby mi się zepsują od tego pomocy co mam robić ?
napisał/a: kociura 2012-05-18 16:02
polecam świetnego periodentologa dr Jarosz, przyjmuje na BIałostockiej w Warszawie naprawde dobry specjalista. Ogólnie takie rzeczy radze konsultowac właśnie u specjalistów z danej tematyki
napisał/a: Zwolenianka 2013-01-11 13:20
Dziękuję za kontakt. Ja właśnie jestem na etapie poszukiwania dobrego specjalisty, ponieważ podejrzewam u siebie początki parodontozy. Na razie zaufany farmaceuta polecił mi ApiDentic - nowy produkt, który ma działanie przeciwzapalne i dzięki temu pomaga leczyć zapalenie dziąseł.
napisał/a: asia-23 2013-01-21 10:28
Witam! Pół roku temu trafiłam do periodontologa. Wcześniej nawet nie miałam pojęcia, że taki specjalista istnieje! Niestety prawda jest taka, że stomatolog podstawowej opieki ma niewielkie pojęcie o leczenie paradontozy, a jedynym "lekiem" jest zalecenie stosowania specjalnych past i płynów. Nie należy więc absolutnie bagatelizować krwawiących dziąseł! Ja trafiłam w miarę szybko do Pani dr Magdy Bieleckiej (gabinet Dentica Bieleccy w Raciborzu). Obniżanie się dziąseł udało się zatrzymać, ale jestem pod stałą kontrolą Pani doktor.
napisał/a: mwyk 2013-01-31 21:35
szukam dobrego periodontologa w Krakowie
napisał/a: weta37 2013-02-17 22:02
Mam 37 lat i podobne problemy do Waszych:(Od periodontolog usłyszałam,że jest to w moim przypadku spowodowane wadą zgryzu-zgryz głęboki:(Powiedzcie mi jak szybko postępuje zanik kości ? czy jednakowo pod wszystkimi zębami?U mnie paradontolog stwierdziła,że zanik mam niewielki ale zęby mi się ruszają-nie rozumiem.Ona ocenia to na ruchomość fizjologiczną ale wcześniej takiej ruchomości nie czułam.Czy Wy też odczuwacie większą ruchomość zębów i takie jakby rozluźnienie?Z góry dziękuję za każdą odpowiedź!
napisał/a: Zwolenianka 2013-02-21 23:10
Weta, u mnie problemy z dziąsłami nie są spowodowane wadą zgryzu, więc nie pomogę. KatieSi, niestety ja mam za daleko do Raciborza… W tym tygodniu w końcu udało mi znaleźć kontakt do dobrego (mam nadzieję) periodontologa w mojej okolicy. Czekam na wizytę. Do wizyty żuję ApiDentic, który jako jedyny pomaga mi pozbyć się bólu i krwawienia dziąseł.
napisał/a: weta37 2013-02-24 00:17
Capriciosa i Waran jak Wam idzie walka z tym choróbskiem ?Pozdrawiam:)
napisał/a: asia-23 2013-02-25 11:16
Abigeil napisal(a):Weta, u mnie problemy z dziąsłami nie są spowodowane wadą zgryzu, więc nie pomogę. KatieSi, niestety ja mam za daleko do Raciborza… W tym tygodniu w końcu udało mi znaleźć kontakt do dobrego (mam nadzieję) periodontologa w mojej okolicy. Czekam na wizytę. Do wizyty żuję ApiDentic, który jako jedyny pomaga mi pozbyć się bólu i krwawienia dziąseł.


Wiadomo, nie ma co się tłuc przez pół Polski... Ale jeśli poszukujecie periodontologa na Śląski, to naprawdę polecam Dentica Bieleccy. Jestem pod stałą opieką Pani dr i jak na razie leczenie przynosi efekty! Mam nadzieję, że będzie całkiem OK. Pozdrawiam Was!
napisał/a: Zwolenianka 2013-03-05 10:21
Katie Si, mój wujek do nich chodzi i też sobie chwali. Mój stan dziąseł znacznie się poprawił. Wydaje mi się, że to zasługa tych gum, bo już od dłuższego czasu nie czuję bólu. Mam takie pytanie, czy komuś z was udało się wyleczyć z paradontozy? Pozdrawiam.
napisał/a: Roco 2013-03-21 15:13
Ja poszukuję specjalisty,ale w woj. mazowieckim. Biorę gumy już od pewnego czasu i widzę poprawę. Jak na razie dziąsła już tak nie bolą i przestały krwawić. Ale do specjalisty i tak muszę się udać:/