paracetamol - przedawkowanie

napisał/a: monika7905 2012-12-23 21:43
Witam, proszę o radę. Moja 3-letnia córcia od trzech dni ma wysoką gorączkę ok. 39,5 stopni, po podaniu leków przeciwgorączkowych ( Ibum na zmianę z paracetamolem w syropie) temperatura spada do ok 37,5 na ok 3 godziny, po czym po tym czasie s powrotem rośnie. Dodam że jest pod opieką nefrologa, bo ok. 6 m-cy temu przechodziła ostre zapalenie odmiedniczkowe nerek, gdzie doszło już do ogólnego zakażenia organizmu. Badania moczu zrobione wczoraj wykazały erytrocyty świeże 4-5 w polu widzenia, powtórzone w dniu dzisiejszym wszystko w normie, wczoraj lekarz z NPL stwierdził że to zapaleniu ucha połączone z zapaleniem zatok i przepisał Sumamed 2x dziennie po 2,5 ml. Dziecko na ucho nie narzeka, natomiast ma lekki katar, dodam że brała Sumamed już 2,5 tygodnia temu również na zapalenie zatok. O godz. 18 nie wiem czemu, chyba z nerwów że gorączka nie ustępuje, podałam jej czopek paracetamol 250 mg, dopiero godzinę później zorientowałam się, że jej dawka to 150 mg. Jakie mogą być skutki uboczne podania większej dawki, czy powinnam się udać z dzieckiem do szpitala?
napisał/a: pani.krokodylowa 2012-12-25 08:11
raczej nie, ja swojemu 2-latkowi daję 250 bo waży 16kg, z resztą podanie słabszej dawki mija się z celem, bo nie zbija mu gorączki.
napisał/a: monika7905 2012-12-25 23:07
dziękuję bardzo za odpowiedź, co prawda po czasie sprawdziłam jaką dawkę córka dostawała w szpitalu przy bardzo wysokiej gorączce i okazało się, że właśnie 250 bo mniejsza dawka nie działała. Wesołych Świąt.
napisał/a: pani.krokodylowa 2012-12-26 14:28
no właśnie mi nawet lekarka nasza mówiła, że jak już dawać to dawkę skuteczną, bo tak to zupełnie bez sensu "truć" dziecko.
pozdrawiam i wzajemnie życzę Wesołych Świąt!