Papierosy w wieku 19-20 lat a mój wzrost

napisał/a: griger 2014-08-09 22:27
Witam, niedawno skonczyłem 20 lat. Mam 177cm wzrostu. Chcialbym miec wiecej(nawet te 3-4cm)
Papierosy Pale 'regularnie' od okolo roku, ale raczej nie wiecej niz 2 papierosy na dzien, wiec pale mało.
I tutaj pytanie..(nie do wróżek :)) Czy to palenie moglo jakos(negatywnie) wplynąć na moj wzrost ? Czy raczej sie tym nie martwic? Naczytałem sie troche o takich tematach i wiem ze palenie źle działa na fizyczność człowieka, ale w moim przypadku - ja nie palilem w okresie dojrzewania i teraz tak ogolnie jak widac pale mało/na dzień+pale dopiero rok.
Moge tez powiedziec ze nie mam jeszcze zarostu czyli nie dojrzałem jeszcze w 100%.
Czy to 'teraźniejsze' palenie hamuje moj wzrost? Czy jakbym ograniczyl sie do 1 papierosa dziennie to byłbym 'bezpieczny' i czy BYŁA BY SZANSA JESZCZE UROSNĄĆ? Czy raczej w moim wieku to juz nie ma znaczenia ?
Dodam jeszcze ze moj tata ma 175cm a mama 164cm.
napisał/a: soaring 2014-08-11 19:03
palenie nie wpłynęło na Twój wzrost.
napisał/a: piotrosiama 2014-08-12 00:57
Panowie rosną gdzieś tak do 22-23 roku życia więc jakieś szanse na dodatkowe cm masz. A poza tym ile będziesz miał wzrostu to mamy zapisane w genach.
napisał/a: griger 2014-08-12 21:42
1.Dzieki za odpowiedzi, mam jeszcze takie male dodatkowe pytanie, bo mi sie ze tak powiem przypomnialo ze w wieku okolo 16-17 lat zdazalo mi sie tez troche tak malo popalac..., ale to tez nie ma znaczenia?'
2.Jesli mowimy o ryzyku zahamowania wzrostu to rozumiem ze trzeba bylo by palic duzo wiecej ?

Czyli teraz jedyne co mi pozostalo to sie wysypiac i miec odpowiednia diete, moge stosowac jedno i drugie bo mam wakacja a pozatym cwicze na silowni wiec mam diete.
napisał/a: soaring 2014-08-12 22:55
znaczenie ma czy na coś chorowałeś w dzieciństwie, a nie czy spaliłeś kilka papierosów.
palenie jest głupie, więc daj spokój :)
i nie liczyłabym na to, że jeszcze urośniesz, może parę centymetrów. skoro jesteś wyższy od ojca, to poszukaj innego kompleksu niż wzrost, bo 177 to naprawdę żaden dramat ;)
napisał/a: griger 2014-08-12 23:24
Tak :), zaden dramat, ale chcialbym miec troche wiecej bo prawie wszyscy moi koledzy(w 95%) i tez niestety niektorzy o 3-4 lata ode mnie mlodsi sa odemnie wyzsi...A pozatym do kulturystyki przydalo by sie troche wiecej cm. Ale nie robie z tego jakiegos wielkiego kompleksu - jest jak jest. A prawie zerowy zarost moze byc wyznacznikiem nie do konca rozwiniętych kości? Dobrze ze te papierosy nic nie zaważyly bo bylbym zly na siebie :D :)
napisał/a: soaring 2014-08-12 23:30
na męskich sprawach hormonalnych to wybacz, ale się nie znam, jestem kobietą i nie interesuje mnie to zbytnio ;)