Palenie w okresie dojrzewania-skutki.

napisał/a: marek6665 2013-11-08 13:36
Witam,
sprawa męczy mnie od dłuższego czasu chodzi o wpływ palenia papierosów na mój organizm. Pierwszy epizod z papierosami był na wakacjach pomiędzy pierwszą a drugą klasą gimnazjum jednakże ilość była niewielka max. do 8 paczek sumując. Następnie była długa przerwa aż do drugiej klasy liceum, na początku sporadycznie kilka papierosów tygodniowo, głównie weekendowo z czasem coraz więcej aż do 3 roku studiów czyli od ok. 16,5 do 21,5 roku życia uśredniając na studiach paliłem ok 30-40 papierosów tygodniowo. Moje pytanie brzmi następująco, co straciłem przez palenie papierosów? czy mógłbym być wyższy? mam równo 180 cm...czy moje organy wewnętrzne urosły do takich rozmiarów jakich powinny? np. płuca i inne? najbardziej jednak męczy mnie to w jakim stopniu upośledziłem sobie mózg poprzez palenie w okresie dojrzewania i po nim? czy to mogą być jakieś znaczne zmiany? np spadek o kilka punktów IQ w porównaniu do tego co mogło by być? czy przez palenie tytoniu gospodarka hormonalna została u mnie zaburzona? czy te wszystkie zmiany są duże? czy mogą mieć wpływ na dalsze życie zawodowe itd? Najważniejsze pytanie to czy mogę jeszcze wszystko cofnąć? czy mózg się zregeneruje i czy zmiany podczas okresu dojrzewania też można jeszcze cofnąć?
Przeczytałem mnóstwo artykułów na ten temat w języku polskim, niemieckim i angielskim ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi w jakim stopniu dochodzi do degradacji mózgu i innych. Zazwyczaj pisze tylko, że ma negatywny wpływ ale nie pisze w jakim zakresie oraz nie wspominają o możliwości naprawy po skończeniu z nałogiem.
Proszę o wyczerpującą odpowiedz, czekam z niecierpliwością.
Pozdrawiam
napisał/a: aaggaa3 2013-11-10 10:10
napisal(a):Moje pytanie brzmi następująco, co straciłem przez palenie papierosów? czy mógłbym być wyższy?


myslę, że tak na prawde poza tym, żę trochę sie przytrułeś to nic poważniejszego Ci się nie stało

popalanie niewielkiej ilości papierosów raczej nie miało wpływu na Twój wzrost czy inteligencję

musiałbyś palic bardzo dużo, aby rzeczywiście doszło do zmian, o których piszesz
napisał/a: marek6665 2013-11-10 13:28
Dziękuje za odpowiedz, chętnie usłyszę opinie innych.
Pozdrawiam
napisał/a: marek6665 2013-11-12 22:47
Czy jest możliwość odpowiedzi na moje pytania przez lekarzy?
Pozdrawiam i z góry dziękuje.
napisał/a: aaggaa3 2013-11-13 14:12
poproś może, któregoś ze specjalistów (ich nazwy są na czerwono) aby zaglądnęli do tematu
napisał/a: marek6665 2013-11-13 21:05
hymm, chętnie tylko nie wiem jak ich znaleźć? pomożesz mi?
napisał/a: aaggaa3 2013-11-16 11:34
specjaliści mają swoją nazwę na czerwono :) musisz porozglądać sie po forum i ich odszukać :)
napisał/a: marek6665 2013-11-17 15:31
haloo, proszę o pomoc, napisałem już prośbę do specjalistów ale nic nie pomogło.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-11-17 17:39
Bo żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie należy wróżyć z fusów tudzież użyć szklanej kuli.
O skutkach ubocznych palenia papierosów masz w necie mnóstwo wiadomości a nawet całe portale są o tym. Natomiast nikt Ci nie powie jak działają papierosy na poszczególne osoby oraz różnice w szkodliwości wypalenia np. 1000 papierosów a 1500.
napisał/a: marek6665 2013-11-17 22:20
tak, to pokaż mi portal o skutkach ubocznych... i co tam jest napisane?, brak jakich kol wiek konkretnych informacji opartych na liczbach jest napisane tylko że dany skutki uboczny występuje nie jest napisane natomiast na jakim poziomie dochodzi do uszkodzenie oraz czy powrót do pełnego zdrowia jest możliwy także zostaw sobie takie odpowiedzi dla siebie bo uwierz mi nie szukałbym pomocy tu na forum gdybym znalazł takie informacje w internecie, szukałem nie tylko na polskojęzycznych stornach ale także na en i de najwięcej przydatnych info było na en natomiast też nie były to szczegółowe informacje.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-11-18 07:00
marek6665 napisal(a):tak, to pokaż mi portal o skutkach ubocznych... i co tam jest napisane?, brak jakich kol wiek konkretnych informacji opartych na liczbach jest napisane tylko że dany skutki uboczny występuje nie jest napisane natomiast na jakim poziomie dochodzi do uszkodzenie oraz czy powrót do pełnego zdrowia jest możliwy także zostaw sobie takie odpowiedzi dla siebie bo uwierz mi nie szukałbym pomocy tu na forum gdybym znalazł takie informacje w internecie, szukałem nie tylko na polskojęzycznych stornach ale także na en i de najwięcej przydatnych info było na en natomiast też nie były to szczegółowe informacje.


No ale właśnie o tym pisze. Jeżeli oczekujesz liczb to poszukaj na forum wróżbiarskim a nie medycznym, bo na żadnym medycznym nikt Ci nie odpowie czy jakbyś nie palił to miałbyś 1 IQ więcej lub 1 mm więcej wzrostu.
napisał/a: marek6665 2013-11-19 17:01
to jest jasne, ale statystyki dużo by pomogły;)