Palenie marihuany

napisał/a: lukanin21 2009-10-04 14:55
Witam Mam 22 lata chciałbym prosić was o rade i pomoc . Otóż od jakis 3 lat intensywnie palilem Marichuane inne specyfiki tez wypróbowałem ale tylko kilkanascie razy nie krecily mnie za bardzo natomiast trawe jaralem codziennie i pewnego dnia moje zycie odmienilo sie calkowicie !! :( otóz siedzielismy sobie u kolegi i zapalilem trawe i nagle poczulem sie strasznie zle serce zaczelo bic jak szalone mi robilo sie zimno i cieplo balem sie ze umre !! :( prosilem kolegow by zadzwonili na karetke lecz uslyszalem ze sobie tylko wkrecam ze nic mi napewno nie jest zebym sie uspokoil strasznie sie balem ze to juz koniec ze serce mi wybuchnie chcialem wyskoczyc przez okno by ten koszmar sie skonczyl trwalo do dosyc dlugo mysle ze okolo 2-3 godziny ktore byly jak najgorszy koszmar myslalem ze to tylko przejaralem sie i ze bedzie ok lecz mylilem sie na nastepny dzien zapalilem znowu poczulem sie zle serce przyspieszalo zaczely sie leki ze umre nie umialem sobie poradzic nie moglem sie uspokoic nakrecalem sie coraz bardziej i tak jeszcze pare razy i sytuacja sie powtarzala powiedzialem sobie dosc i poszedlem do lekarza zrobic badania krwi wyniki wyszly rozregulowane tak powiedzial lekarz powiedzialem mu ze to moze od palenia marichuany zlecil dodatkowe badania na cholesterol i TSH ktore mam jutro wiec bede cos wiecej mogl napisac przepisal mi rowniez HYDROXIZINUM na uspokojenie i mowil ze powinno po tym powoli ustepywac kolatanie serca zakupilem sobie duzo witamin nie pale juz Lutego czyli 9 miesiecy lecz leki dalej nie ustepuja :( zapisalem sie do poradni od uzaleznien spotykam sie z pania psycholog po wizytach u niej czuje sie co prawda lepiej ale mialem np okres 2 tygodni w ktorych kompletnie mi sie nic nie dzialo bylem szczesliwy na maxa myslalem ze juz wszystko bedzie ok a tu nagle bum nie wiadomo skad znowu dziwne objawy jak jestem w domu to jeszcze jakos ok ale jak wyjde na pole zaczynam sie pocic strasznie dostaje napadow leku ide i nie wiem czy ide czuje sie dziwnie trzymam telefon w reku i nie wiem czy go mam jestem strasznie rozkojarzony do tego jeszcze zaboli mi serce ukluje cos w glowie i czuje sie fatalnie zle chce mi sie tylko plakac:( nie wiem czy sobie wkrecam za duzo czy nie no ale nie potrafie jakos nie myslec o tym ostatnio wstaje rano i tylko z mysla czy bedzie dzis ok czy znowu caly dzien musze sie meczyc :( czasem jest ok a czasem nie ograniczylem ten lek na uspokojenie nie bralem przez pare dni bylo w miare ok ale znowu zaczelem sie dziwnie czuc jak sie napije w miare to jakos sobie radze ale czasem nie wiedomo skad jest buuuuuu wogole nie pale marichuany chodze na terapie do pani psycholog jem witaminki i pije ten syrop na uspokojenie mimo to czasem scina mnie jakby z nog robi sie slabo mysle ze sie wywroce i koniec :( dodam jeszcze ze zawsze bylem strasznie nerwowy i wszystko wokol mnie denerwowalo i podnosilo mi cisnienie na maxa zawsze jak mialem mierzone i bylo wysokie !! caly swiat nagle runal zrobilem badania bo lekarz mowil ze to moze od tarczycy mi tak jest eh ja juz nie wiem co mam myslec !! do marichuany czuje wstret boje sie nawet napic jednego piwa zeby mi nie bylo slabo i zle czasem po polowie piwa dzialo sie ze mna cos strasznego ja nie wiem co jest :( czy da sie z tego wyleczyc !! ?? teraz nawet bylem z kolega na pizzy i musialem niestety uciec z baru nagle mi sie robi slabo zle ;((( czuje jak mi glowe sciska jakbym mial dostac jakiegos wylewu jak siade w domu jakos daje rade ale wyjscie na pole sprawia juz trudnosc jestem w tym calkowicie sam nie wiem co mam robic ze soba mam juz szczerze tego dosc !!!! nie wiem co zrobie dalej eh .... ciagle mysle ze mi sie cos stanie to serce zaboli to ze wylew to cos mnie ukluje ehhh zostalem z tym kurde sam ?? pomozcie co z tym mozna zrobic !! z gory dziekuje !! rozpisalem sie troszke ... Dziekuje I Pozdrawiam !!
napisał/a: dimedicus 2009-10-05 20:35
Musisz podać wszystkie wyniki badań(z normami)Takie objawy mogą się pojawiać,to ciągle organizm się dopomina o dawkę,takie napady będą sporadyczne ale jeszcze będą występować,to jest konsekwencja Twojego stylu życia.Więcej będę mógł powiedzieć jak podasz mi wyniki badań w tym dodatkowe o ile były jak np usg.
napisał/a: lukanin21 2009-10-05 22:28
Otóż sytuacja wygląda nastepujaco Robiłem Badania dosyc dawno te pierwsze to lekarz powiedzial ze mam strasznie rozregulowane i mowil ze za miesiac zrobi mi nastepne zobaczy czy cos sie zmienia i zrobilem i do tego tez jakies proby watrobowe itp okazalo sie ze tam wszystko ok tylko to TSH 3 Gen Wyszło 5,300 a norma jest (0,270-4,200)
Kolejne Zrobiłem Po Pewnym Okresie Czasu I w Morfologi Krwi Pełnej Wyszlo mi tylko za duzo jakies Mono 13,7 % gdzie norma jest (2,0-8,0)
W Biochemi Glukoza Za duza 5,7 norma (3,4-5,5) No i TSH 3gen 5,490 (0,270-4,200)
Byłem W Poradni endokrynologicznej tam lekarz zlecil mi badania jakies na krew ft3 i ft 4 bodajze i powiedzial ze nieznacznie podwyzszone i nie wie co z tym robic musi poczekac na Usg tarczycy a to mam dopiero 19 pazdziernika eh taka nasza sluzba zdrowia niestety ...
napisał/a: dimedicus 2009-10-06 05:15
Są to badania w kierunku tarczycy,wynik TSH świadczy o tym,ze Masz niedoczynność tarczycy a badania:fT3 (wolna Trójjodotyronina) i fT4(wolna tyroksyna)ułatwiają rozpoznanie i powinny też być obniżone.Przy niedoczynności występują objawy takie jak,(wymienię kilka): bradykardia zatokowa serca,objawy zmian w sercu,zmiany skórne,depresja, problemy ze spaniem czy koncentracją ale są i inne.poczekajmy na wynik usg tarczycy.
lukanin21 napisal(a):Mono 13,7 % gdzie norma jest (2,0-8,0)
wynik ten też wskazuje na problemy kardiologiczne a
lukanin21 napisal(a):W Biochemi Glukoza Za duza 5,7 norma (3,4-5,5)
nie jest to wielkie przekroczenie i nie musi świadczyć o chorobach organów takich np jak trzustka,wymaga tylko okresowej kontroli krwi i dal pewności wykonanie badania o nazwie amylaza( przy badaniu krwi)
napisał/a: lukanin21 2009-10-06 12:06
Czyli ze to MONO moze byc od tej tarczycy tez podwyzszone ?? czy cos innego z tym moze byc bo w sumie w sercu mnie kluje dosyc czesto ... ale sport uprawialem i jakos nic nie bylo
napisał/a: dimedicus 2009-10-06 17:09
Widzisz tak Ci powiem, wczoraj coś było a dziś już nie i na odwrót.Maryśka może dużo zmienić w organizmie.
napisał/a: lukanin21 2009-10-06 17:14
Podobno nikt jeszcze od marichuany nie umarl hehe... ale ja od lutego czuje sie fatalnie eh i czuje jakbym ciagle umieral trudno mi normalnie funkcjonowac ... nie wiem co jest czy rzeczywiscie przez ta tarczyce cos nie tak czy cos innego ... nie wiem jak radzic mam sobie ...
napisał/a: dimedicus 2009-10-06 18:14
Wierzę ze jest Ci trudno(jak masz ochotę to możesz wejść w dział luźne rozmowy i tam pogadać z ludźmi,zawsze chętnie pomagają przynajmniej wspierają słowem.
Cóż u Ciebie występują problemu z tarczycą i kardiologiczne to może nastawiać samopoczucie ale po diagnozie i lekach na pewno się poprawi na razie zalecam magnez i potas.Najlepiej zestaw witamin z pierwiastkami.Wróci lepsze samopoczucie.
napisał/a: lukanin21 2009-10-06 18:44
Hmmm ale czy te klucia takie dziwne serca moga byc spowodowane ta tarczyca czy to cos zupelnie innego ?? no bo mialem w sumie robiona operacje i robili jakies tam ekg i nic nie powiedzieli wiec chyba jest z sercem ok no ale jak wiadomo to Polska jest hehe
napisał/a: dimedicus 2009-10-06 18:57
Nic nie wspominałeś o operacji,możesz dokładniej przybliżyć temat.Kłucia w sercu mogą być spowodowane np nerwicą,niskim poziomem magnezu.
napisał/a: lukanin21 2009-10-06 19:26
W sumie to byla operacja na kolano wiec chyba to nie zbyt wazne ... no ale wtedy robili jakies badania wiec nic nie mowili wiec ok pewnie no ale jak juz pisalem to Polska ...:P
napisał/a: dimedicus 2009-10-06 21:14
Nie,to jest bez znaczenia,stosuj ten magnez.