Pałeczka ropy błękitnej - nawracające stany zapalne

napisał/a: protoplasta 2012-06-05 16:06
Witam,
Zwracam się z pytaniami tutaj, ponieważ zaczyna mi brakować pomysłów w leczeniu uszu.
Mam w obydwu uszach pseudomonas aeruginosa. Mam też atopowe zapalenie skóry od urodzenia.
Zaczęło się ok 5 lat temu kiedy dostałem zapalenia uszu.
Nastąpiła perforacja błony bębenkowej w prawym uchu, wyciek ropy i ogromny ból.
Poszedłem do laryngologa publicznego, który nawet mnie nie zbadał i dostałem tylko opatrunek pigmentum castellani + antybiotyk w tej chwili nie pamiętam ale mogła to być gentamecyna. Chwilowo pomogło ale ropa wracała 4-5 razy bardzo szybko.
Po roku zmieniłem lekarza bo państwowi zaczęli mnie traktować taśmowo wkładając mi jedynie okłady z pigmentum + sterydy w maściach.
Następny lekarz już prywatny podszedł do tego nieco inaczej i on dopiero zlecił badania i wyszła ww pałeczka.
Leczył mnie głównie gentamecyną, neomecyną, nystatyną i chyba duomoxem.
Potem zmieniłem lekarza na następnego, który wprowadził głównie smarowanie tridermem, pigmentum, krople z soku z cytryny i oliwy z oliwek, TFX (40 zastrzyków), próbowałem też krople z białego octu i spirytusu salicylowego. Wszystko to nie działa bo uszy mnie swędzą prawie non stop jeden dzień po odstawieniu (na tfx reakcja dobra na dwa tygodnie po odstawieniu). Jest nawet nieźle jeśli zakrapiam sobie uszy codziennie ale ile można! Kilka dni bez brania leków i od razu pojawia się brzydko pachnąca wydzielina.

Nowy pomysł mojego obecnego laryngologa to histaglobulina ale jej nie ma na rynku do sierpnia! Prosiłbym o jakąś radę co mam robić bo nie mam pomysłów. Nie chodzę na baseny, jedyny kontakt z wodą uszu to prysznic (o ile coś się wleje) po czym od razu suszę je lekkim ciepłym strumieniem powietrza i zakrapiam(ww octem ze spirytusem) żebym mógł funkcjonować.

Nie wiem może zmienić laryngologa? Jestem z Łodzi jeśli ktoś kogoś może polecić. Słyszałem, że mogłyby mi pomóc jakieś antybiotyki szpitalne ale podobno nikt mnie nie wsadzi do szpitala bo musiałoby być zagrożenie życia!
Pozdrawiam
napisał/a: ewex1 2012-10-01 23:43
pałeczkę ropy błękitnej zalecza się tylko w szpitalu. U mojej mamy zbyt pużno ja wykryto jak zrobiła spustoszenie w całym organizmie i ją zabiła- bardzo cierpię
napisał/a: Peter 2012-10-02 08:31
Zapytać u producenta Biomed Kraków czy jest dostępna szczepionka Pseudovac. Ona może rozwiązać problem.