Padaczka i znieczulenie?

napisał/a: mikromaxx 2010-04-06 21:28
Witam.

Mam padaczke.Ostatni atak mialem 15 lat temu.Leki ktore biore to Neurotop retard 300.I moje pytanie jest takie.Poniewaz musze isc do dentysty wyrwac zeba.(Bede to robil pierwszy raz)a jak wiadomo robi sie to pod znieczuleniem.Czy z podowu padaczki takie znieczulenie jest bezpieczne?Czy musze to konsultowac z neurologiem?Bylem w kilku gabinetach prywatnych i oni nie chcieli sie podjac wyrwania zeba wlasnie z powodu mojej choroby.Teraz bede go wyrywal na kase chorych w szpitalu.Powiedziano mi ze gdyby sie cos mi stalo to tam mi pomoga bo maja od tego ludzi.

Mam nadzieje ze nic mi nie bedzie i prosze o odp.
napisał/a: xxyz 2010-04-08 13:16
Przeciez ząb wyrywa sie przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego, a tu padaczka nie ma nic do rzeczy.
napisał/a: mikromaxx 2010-04-11 19:40
xxyz napisal(a):Przeciez ząb wyrywa sie przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego, a tu padaczka nie ma nic do rzeczy.


To dentysci mnie zaniepokoili odmawiajac mi.Generalnie nerwy w dzasle sa pewnie polaczone z mozgiem.....
napisał/a: xxyz 2010-04-11 20:54
Przy zwyklym wyrwaniu zęba nie musisz chwalic sie padaczką ;) i tyle
napisał/a: mikromaxx 2010-04-12 07:46
Dzieki.Dzis bedzie rwanie zeba.Ale i tak jestem troche zestresowany,ten bol.....
napisał/a: kaskas5 2010-04-12 16:22
musisz być ostrożny
nie mam padaczki ale od kilku lat jestem na lekach padaczkowych ( tegretol) w związku z neuralgią nerwu trójdzielnego ( leczy się tymi samymi lekami) Raz dostałam po znieczuleniu takich drgawek ze stomatolog z wrazenia zapomnial numeru na pogotowie Potem okazalo sie ze leki na padaczke wzmagaja znieczulenie. Od tamtej pory staram się nie brac ich przed wizytą u dentysty i nic takiego się już nie powtórzyło

i nie mówię dentystom o neuralgii bo reagowali tak jak Ci Twoi Od razu podchodzili do mnie jak do jeża A kilka razy nawet borowali mi bez znieczulenia zeby uniknac ryzyka!
napisał/a: kaskas5 2010-04-12 16:25
mikromaxx napisal(a):
xxyz napisal(a):Przeciez ząb wyrywa sie przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego, a tu padaczka nie ma nic do rzeczy.


To dentysci mnie zaniepokoili odmawiajac mi.Generalnie nerwy w dzasle sa pewnie polaczone z mozgiem.....


Zgadza się Gałązka nerwu trojdzielnego idzie od mózgu do dziąsła w dolnej szczęce ( z obu stron twarzy)
napisał/a: mikromaxx 2010-04-12 18:53
Jestem juz po.Dentysta wiedzial o padaczce.Wszystko dobrze poszlo.Znieczulenie juz pewnie nie dziala ale tez nie czuje bolu.
Swoja droga,ciekawe czy kazde leki wzmagaja znieczulenie,czy tylko niektore.
napisał/a: kaskas5 2010-04-13 08:35
nie wiem ale tegretol na pewno o czym się przekonałam
choć to mógł być przypadek bo przedtem wiele razy miałam znieczulenie i nic mi nie było Na pogotowiu mowili, ze mogłam dostac znieczulenie w naczynie
i z tego co mi wiadomo uspakajające np relanium też tak działają Wzmagają nawet działanie tabletek przeciwbólowych Tak mi mówił stomatolog