Padaczka i zawał

napisał/a: mileja1331 2012-07-24 00:03
Witam serdecznie
Moj tata ma silną miażdzyce żył jest po zawale, który miał miejsce ok 5 lat temu. Dodatkowo ma nietypowy typ epilepsji w wyniku, którego raz na kilka lat miał bardzo silne ataki, zawsze po takim ataku ustępował przykurcz palców u rąk bądź nóg i stawał się spokojniejszy. Dodam że od kilku lat nie miał ataku a w ostatnich miesiącach stał się strasznie nerwowy, ponadto kiedys w wyniku takiego przykurczu miał amputowane palce w rece. Prosze o informację czy mogę w jakiś sposób pomóc tacie w tej sytuacji? Czy są jakieś badania, wykrywające jakieś zmiany w mózg ? Dodatkowo czy przy ewentualnym ataku może być problem z sercem bo to jest jednak wielki wysiłek tym bardziej że ataki taty były zawsze bardzo intensywne i długie.
Proszę o pomoc gdyż nie wiem czy mogę coś zrobić....
napisał/a: delinka79 2012-07-24 07:06
jezeli tata ma padaczke to na pewno jest pod opieka neurologa i mial robiona TK glowy oraz EEG
napisał/a: mileja1331 2012-07-24 08:57
Tak miał robione eeg ale nigdy nic nie wykazywalo a napady były, bierze cały czas leki typu neurotrop ale mimo to łatwo zauważyć że jest coraz bardziej nerwowy nawet silne leki uspokajace jakie mama od czasu do czasu mu poda z przepisu lekarza tez nie pomagaja. Ciezko zatem z nim wytrzymac ale to mnie az tak nie martwi jak to ze wiem czym skutkowały takie silne nerwy.... zatem jezeli jest jakis sposob na wykrywanie zmian w mozgu lub cos co moze pomoc w tej sytuacji to prosze o info. Lekarz kiedy s zdiagnozował ze u niego nerwy powoduja nerwy oraz przykurcze... Co robic ? tata ne pewno nie pojdize do lekarza bo on nie zauwaza ze jest bardziej nerwowy...
napisał/a: delinka79 2012-07-24 09:11
zeby stwierdzic zmiany w mozgu to trzeba wykonac TK glowy ( tomografia komputerowa ) , er. rezonans magnetyczny
napisał/a: mileja1331 2012-07-24 10:20
tylko ze wlasnie kiedys mial robiony tomograf i wykazalo jedynie ze jest maly uraz, czyli nie ma mozliwosci zrobienia czegokolwiek...a czy zdarzalo sie ze serce nie wytrzymywali ataku epilepsji? bo po zawale tata jeszcze nie mial zadnego ataku...
napisał/a: delinka79 2012-07-24 10:48
ciezko sie wypowiedziec jak nie mam przed soba caelj dokumentacji medycznej pacjenta i wynikow badan dotychczasowych