PADACZKA -BÓLE NÓG CZY MAJA COS ZE SOBĄ WSPÓLNEGO

napisał/a: LUSI-29 2010-01-21 22:59
BÓL CIĄGLE WRACAŁ NA WŁASNĄ RĘKĘ POSZŁAM DO NEUROLOGA KTÓRY STWIERDZIŁ ZE TO OD KRĘGOSŁUPA MIAŁAM TAM LEKKIE ZMIANY WIĘC HISTORIA CIĄGNĘŁA SIE PRZEZ 2 LATA ZASTRZYKI TABLETKI PO JAKIMŚ CZASIE ĆWICZENIA ,MASAŻE (WSZYSTKO PRYWATNIE) A BÓL MNIE NIE OPUSZCZAŁ,KIEDY PAN DOKTOR WYCZERPAŁ SWOJE MOŻLIWOŚCI STWIERDZIŁ ZE TO NIE TAKI BÓL JAK OD KRĘGOSŁUPA WYSŁAŁ MNIE DO ORTOPEDY PO PIERWSZEJ WIZYCIE ZROBIONYM USG PAN DOKTOR STWIERDZIŁ ZE MAM ZWYRODNIENIE STAWÓW BIODROWYCH ZE ZA PARĘ LAT CZEKA MNIE OPERACJA ITD WYSZŁAM ZAŁAMANA DOSTAŁAM SKIEROWANIE NA SCYNTOGRAFIĘ KTÓRA WYSZŁA DOBRZE LEKI I DALEJ BYŁO TAK SAMO WIZYTY LEKI PO JAKIMS CZASIE LEKARZ DALEJ WYCZERPAŁ SWOJE MOZLIWOSCI WYSŁAŁ MNIE DO REUMATOLOGA KTÓRY STWIERDZIŁ ZE NIE WYMAGAM LECZENIA REUMATOLOGICZNEGO MIAŁAM DOSC NOGA BOLAŁA NMIE CORAZ BARDZIEJ I GŁOWA TEZ DAŁA O SOBIE ZNAK ZNALAZŁAM SIE NA NEUROLOGI ZROBILI MI EEG W ZAPISIE DOMINUJE W TYLNYCH PARTIACH NIEREGULARNA CZYNNOSC FAL ALFA 8-9c/ SEK DO 40 mV.RZ-OBECNA .NA CZYNNOSC PODSTAWOWĄ NAKŁADA SIE DOSC OBFITA ,REGULARNA CZYNNOSC FAL THETA 5-6C/SEK DO 50MV MOMENTAMI SYNCHRONICZNIE I SYMETRYCZNIE HW NIEZNACZNIE NASILA AMPLITUDĘ FAL WOLNYCH. ORZECZENIE- ZMIANY PATOLOGICZNE ROZLANE NIEWIELKIEGO STOPNIA
napisał/a: xxyz 2010-01-22 15:35
No ale ktos Ci rozpoznał padaczkę na podstawie tylko EEG?
Ból nogi i padaczka nic wspolnego ze sobą nie mają.
napisał/a: Lalcia23 2010-01-22 20:01
Dziwne....
Na pewno nogi nie mają nic wspólnego z padaczką bo z tego co moja dr neurolog mówiła to ogniska padaczkowe są w głowie.

Druga sprawa, to u mnie, zanim potwierdzono padaczkę, musieli mi zrobić szereg badań w tym kierunku- m.in. rezonans, tomografię, holtera głowy (chyba tak się to pisze) i oczywiście setki razy EEG.
Moja dr neurolog stwierdziła że badanie EEG to stanowczo za mało żeby cokolwiek stwierdzać dlatego dla potwierdzenia wysyłała mnie na dodatkowe badania.....
napisał/a: LUSI-29 2010-01-23 19:32
JEŻELI CHODZI O PADACZKĘ TO ROBIŁAM BADANIE EEG I TOMOGRAF W KTÓRYM WYSZŁO WSZYSTKO OK NA ŻADNE INNE NIE DOSTAŁAM SKIEROWANIA !! PROSZĘ PRZECZYTAJ MÓJ DRUGI POST POD TAKIM SAMYM TYTUŁEM BO TO JEST TYLKO POCZĄTEK PO PROSTU NIE WIEDZIAŁAM JAK TO SIĘ PISZE A MOJA HISTORIA JEST DŁUGA!!! Z GÓRY DZIEKI
napisał/a: pala0608 2010-01-24 20:21
co to jest usg i na czym polega??? czy to boli?? ;)
napisał/a: Lalcia23 2010-01-25 12:36
no coś Ty! pewnie że nie boli. Nawet nie odczuwasz że masz jakieś badanie!!

LUSI-29 napisal(a):JEŻELI CHODZI O PADACZKĘ TO ROBIŁAM BADANIE EEG I TOMOGRAF W KTÓRYM WYSZŁO WSZYSTKO OK NA ŻADNE INNE NIE DOSTAŁAM SKIEROWANIA !! PROSZĘ PRZECZYTAJ MÓJ DRUGI POST POD TAKIM SAMYM TYTUŁEM BO TO JEST TYLKO POCZĄTEK PO PROSTU NIE WIEDZIAŁAM JAK TO SIĘ PISZE A MOJA HISTORIA JEST DŁUGA!!! Z GÓRY DZIEKI


Lusi już biorę sie za czytanie Twojego problemu.
napisał/a: Lalcia23 2010-01-25 12:57
Lusi...
Ja się dokładnie na tym nie znam. Jedyne co mogę powiedzieć to to, że ja regularnie uczęszczam do specjalisty, moja padaczka jest troszeczkę gorsza od Twojej. Troszkę jest to dziwne dla mnie to co jest u Ciebie, może rzeczywiście ta noga wysyła do mózgu jakieś sygnały które wywołują u Ciebie napady... No nie wiem...nie jestem w stanie powiedzieć Ci w 100% ponieważ na prawdę mam zupełnie inną padaczkę. nie wiem gdzie mieszkasz, ale proponuję ci znaleźć lekarza NEUROLOG-EPILEPTOLOG. To są specjaliści, którzy na prawdę znają się na rzeczy. Sam neurolog, wg mnie patrzy na problem zbyt ogólnikowo. Wiem, bo byłam już u tylu lekarzy że ehh...
W każdym razie znajdź EPILEPTOLOGA który zajmuje się typowo padaczką, niech skieruje Cię na dodatkowe badania. Jest takie badanie które nazywa sie PET. Nie ma ich za dużo w Polsce, ale to chyba najlepsze co może spotkać ludzi z epilepsją. Przypuszczam, że będziesz musiała za nie zapłacić bo nie masz tak na prawdę BARDZO KONKRETNEJ PADACZKI. Nie wiem ile takie badanie kosztuje, ale wiem jedno- wykrywa miejsce gdzie jest ognisko napadowe. Może warto zapłacić troszkę ale być zdrowym? Ja czekam właśnie na swój termin kiedy pójdę na to badanie i może uda sie usunąć operacyjnie to miejsce skad wydobywa sie napad.. Jeśli Twoje ognisko jest w nodze (chociaż wątpię, ale może sie mylę), to to badanie na pewno to pokaże i może będzie można usunąć ten kawałek żyłki... (od razu mówię- całej nogi nie będą Ci usuwać ;) Miejsce napadowe jest malusieńkie. po usunięciu tych milimetrowych kawałeczków żyłki będziesz miała spokój...)
Życzę Ci powodzenia, i na prawdę, zorientuj sie gdzie u Ciebie robią takie badania, bo warto...
napisał/a: emileczka131 2010-03-13 10:06
witam wszystkich. mam wielką prośbę. piszę prace na temat epilepsji ponieważ jest to praca badawcza muszę przeprowadzić ankietę wśród epileptyków. jeśli ktoś miałby ochotę wypełnić taką anonimowa ankietę bardzo proszę o kontakt na maila : z góry dzięki za pomoc