Paciorkowiec, zarazanie sie w rodzinie

napisał/a: Zaminaraza 2015-01-05 00:40
Dzien Dobry,
Mam pytanie do Dr. Peter. Wiem, ze temat paciorkowca byl przerabiany milion razy, ale kazda konfiguracja jest inna i jesli daloby sie, to bylabym ogromnie wdzieczna za odpowiedz.
Fakty:
Matka (ja): angina miesiac temu, potwierdzona wymazem, Strep pyogenes ++++, obfity, wrazliwy na penicyline, erytro, klinda. Dostalam Ospen 10 dni. W 2 tyg po skonczeniu Ospen zrobiony wymaz kontrolny. Nadal ten sam Strep, tyle ze ++, wzrost mierny. Czuje sie dobrze, nie mam objawow gardlowych.
Ojciec: angina pare dni po matce, potwierdzony szybkim testem Strep A. Ospen 10 dni. W wymazie kontrolnym czysto.
Dziecko lat 5: poki co zadnych symptomow oprocz czasem brzydkiego zapachu z ust rano. Zrobiony wymaz 2 tyg temu, Strep A pyogenes, ++, wzrost mierny. Bezobjawowo do tej pory.
Pytanie:
Co mamy robic (corka i ja). Nie chce oczywiscie corce dawac antybiotyku (gdybym jej nie zrobila tego wymazu to nie wiedzialabym,ze ma paciorkowca), ale boje sie powiklan w zw. z nieleczeniem (goraczka reumatyczna, PANDAS, etc).
Dodam, ze choruje na Hashimoto wiec pewnie niektore alternatywy immuno u mnie odpadaja.
Bede bardzo wdzieczna za jakiekolwiek sugestie!!!
Pozdrawiam!