Paciorkowiec czy to możliwe? tragiczny przypadek

napisał/a: md8 2015-06-17 22:41
Dzień Dobry
Piszę do doktora Petera. Od 16-stu lat leczono mnie na kręgosłup lekami przeciwzapalnymi, aż ostatnio jeden z najlepszych neurochirurgów stwierdził że bóle prawdopodobnie są wynikiem chorych migdałów a nie kręgosłupa. Wynik wymazu z migdałów Streptococcus b- hemolityczny gr. C. oraz Candida albicans i glabrata. Mam przewlekłe bóle pleców tzn. okolice krzyża, miedzy żebrami, nerek. Bóle te przechodzą także na rwę kulszową oraz zdarzają się w klatce piersiowej. Mam także podskórne guzki w okolicach krzyża i stawów.[/u]
[/b
]Ostatnio miałem leczenie laryngologiczne ; AZITROX 1xdziennie przez 3 dni + FLUCONAZOL, QUIXX, następnie FLUCONAZOL potem NEOSINE następnie LUIVAC dwie serie, przez całą kuracje MULTILAC i ZATOXIN, około 6 miesięcy kuracji. Realnie leczenie dało chwilową poprawę tzn. przez kilka dni żyłem bez leków przeciwbólowych[może to przypadek]. Po tym leczeniu laryngolog zalecił usunięcie migdałków, migdały nie są powiększone ale powiedział że mogą być "jak sito" angina zdarza się 1 lub 2 razy rocznie. Pytanie brzmi czy usunięcie migdałów jest wskazane i czy w ogóle powiązane z moimi bulami? Nikt nie słyszał o takim przypadku. Proszę o pomoc pół życia w bólu może wykończyć najwytrwalszych a ewentualna zbędna operacja może dobić. Będę wdzięczny za każdą pomoc. Marcin z Krakowa
napisał/a: Peter 2015-06-18 09:54
Pytanie zasadnicze - czy była pełna diagnostyka odcinka lędźwiowego i piersiowego kręgosłupa? (RTG, TK lub MR)?. Bo tylko na tej podstawie można przypuszczać (jeśli nie stwierdzono żadnych zmian mogących wskazywać na problemy bólowe - zrosty, przepukliny, zwyrodnienia itp.), że to wskutek częstych infekcji paciorkowcowych.
Czy były szczegółowe badania w kierunku chorób reumatoidalnych?
napisał/a: md8 2015-06-18 19:55
Dziękuję za kontakt. Miałem kilka RTG i dwa razy rezonans magnetyczny całego kręgosłupa. Wyniki ; Niewielkie spłycenie lordozy lędżwiowiowej, częściowa dehydratacja krążków , bulging krążka na 2mm, niewielkie zmiany zwyrodnieniowe , kolizji korzeniowej nie uwidoczniono, według "ponoć najlepszego neurochirurga małopolski " zmiany nie mogą być przyczyną moich problemów. Lekarz poza oglądnięciem najnowszego rezonansu na laptopie wykonał także badanie w gabinecie swoimi rękami i narzędziami. Około 3 lata temu miałem standardowe badania w kierunku chorób reumatoidalnych, nie wykazały problemów. Badałem także stan zębów miałem usg jamy brzusznej wszystko ogólnie ok. jedynie wynik krwi tzn. cholestelor LDL poziom 1,73 mmol/l mocno zdziwił lekarza pierwszego kontaktu. Obecnie prawdopodobnie po latach zażywania leków doszły problemy z układem pokarmowym. Co Pan o tym sądzi?
napisał/a: Peter 2015-06-22 12:43
Niestety, ale nie wiem, co się kryje pod stwierdzeniem "standardowe badania" Muszę mieć konkrety. I jeszcze jeden aspekt: jedno, czy 2 badania w pewnym odstępie czasu nie wyklucza tego typu choroby. Bo niestety choroby reumatyczne nie od razu pojawiają się przy pierwszych lepszych badaniach. To często długotrwały proces, choroba rozwija się stopniowo nie dając swojego odzwierciedlenia w wynikach badań.
Proponuje ponowić szereg badań w tym kierunku, czyli pełna morfologia, CRP, RF, aCCP, przeciwciała ANA 1, ANA2.
Dopiero po tych wynikach badań będę w stanie coś bardziej konkretnego powiedzieć.
napisał/a: md8 2015-07-25 19:17
Witam
Chwile to trwało ale mam już wszystkie badania, wyniki poniżej;

Morfologia na niebiesko;

Hemoglobina 13,1 g/dl 14,0 18,0 L
Hematokryt 38,30 % 40,00 54,00 L
Cholesterol całkowity 2,99 mmol/l 3,00 5,00 L /Cholesterol HDL 0,71 mmol/l / Cholesterol LDL 1,78 mmol/l / Trójglicerydy 1,11 mmol/

Na czerwono;
OB 25 mm/h 2 12 H
CRP met.immunochemiczną 27,00 mg/l 0,00 5,00 H

Reszta na czarno w normie.

PPJ (ANA1) met. IIF, test przesiewowy dodatni

PPJ (ANA2) met. IIF i DID screening PPJ (ANA2) met. IIF i DID screening Wynik wykonywany ! Metodą immunofluorescencji pośredniej (IIF) STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciwjądrowych w mianie 1:160 dających na komórkach HEp-2 obraz świecenia ziarnisty.

Metodą immunodyfuzji NIE WYKRYTO przeciwciał przeciw antygenom z grupy ENA (rozpuszczalnym antygenom jądrowym i cytoplazmatycznym).

CRP badanie powtórne;
CRP met.immunochemiczną 41,65 mg/l 0,00 5,00 H

Mam nadzieję że zapalenie gardła które się skończyło trzy dni przed badaniami nie ma wpływu na całość.

Co Pan o tym sądzi?
napisał/a: Peter 2015-07-27 12:42
md8 napisal(a):

PPJ (ANA1) met. IIF, test przesiewowy dodatni

PPJ (ANA2) met. IIF i DID screening PPJ (ANA2) met. IIF i DID screening Wynik wykonywany ! Metodą immunofluorescencji pośredniej (IIF) STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciwjądrowych w mianie 1:160 dających na komórkach HEp-2 obraz świecenia ziarnisty.

Metodą immunodyfuzji NIE WYKRYTO przeciwciał przeciw antygenom z grupy ENA (rozpuszczalnym antygenom jądrowym i cytoplazmatycznym).

Mam nadzieję że zapalenie gardła które się skończyło trzy dni przed badaniami nie ma wpływu na całość.

Co Pan o tym sądzi?


Oby jednak te wyniki badań miały związek z niedawno przebytą infekcją. Proponuję powtórzenie tych wyników badań za 4- 6 tyg, a do tego czasu wybrać się do reumatologa. Jeśli CRP i OB nie spadnie, i dalej będą podwyższone ANA 1 i ANA 2, to mamy do czynienia z aktywną chorobą autoimmunologiczną i będzie konieczna dalsza diagnostyka problemu.