Paciorkowiec,czerwone gardło i ropne migdałki

napisał/a: Bożena30 2009-09-12 17:21
Witam na forum.Mam nadzieję że ktoś ma podobny problem i mi pomoże.Od około siedmiu m-cy mam problem z gardłem gdzie na początku kaszlałam i nie mogłam zasnąć przez suchy męczący kaszel.Leczyłam to amoxycylinum 7 dni ale pomogło tylko na dwa tyg.nasstepnie podano mi znów amoxycylinum na 10 dni gdzie pomoglo na tydzien.Jakieś 1,5 m-ca temu zażyłam doxycyklinum ponieważ płuco mnie okroponie bolało a czasem i serce.Robiono mi rentgena ale wyszlo ze wszystko w porządky.Robiłam wymaz z gardła gdzie znależli:streptococcus alfa-hemolizujacy,neisseria sp.,haemophilus parainfluenzae oraz staphylococcus aureus metycylinowrazliwy-pojedyncze kolonie.Wykonałam to badanie trzykrotnie i w zadnym nie potwierdzono gronkowca złocistego ponownie ale za to w innym laboratorium okreslono rodzaj paciorkowca:tj.streptococcus viridans-obfity wzrost lecz nie dodano antybiogramu bo mowiono ze to nie bakteria chorobotwórcza.Robiłam również ASO wynik 145 ale wiem ze wynik czesto jest fałszywy gdy ktoś leczył sie antybiotykami.Muszę dodać ze od jakichś dwoch tyg mam bol w stawach zwłaszcza jednym,kłuje mnie serce coraz cześciej.Wyniki morfologii tez nie najlepsze:leukocyty 4,1,erytrocyty 4,13,hemoglobina 120,0,hematokryt0.36,inne w granicacch normy.Ponad 2,5 roku leczę nadczynnośc tarczycy typu Graves-Basedov gdzie wyniki były:TSH 0,009(0,25-5,0)FT490,22(9-24,00)Ft3 40,00(3,7-8,7)dziś mam tsh 0,939,ft4 1,00 i nie biorę leków juz jakieś 4 m-ce.Wyniki alat 12,aspat 18.Miesiąc temu wyskoczyły mi migdałki a przed mialam bole ucha i temperaturą do 37.9.Byłam u dwoch laryngologow gdzie jeden stwierdził migdałki ropne do wyciecia i musze wspomniec ze jako dziecko moze raz mialam angine i tyle .Teraz mam 28 lat i znowu ale tym razem nie przechodzi.Lekarz przepisal mi bioparox ale nie pomoglo tyle tylko ze bol w płucu sie zgóbił ale serce dale boli przy czym stwierdzono arytmie ale wczesnie nie mialam takich problemow .Laryngolog kazał jesc pierzge pszczelą na podniesienie leukocytow.Od jakichs dwoch m-cy zazywam tez iskal i czosnek w kapsulkach a od 5 m-cy wyciąg z pestek grejpfruta w kroplach.Niestety temperature ciagle mam do 37,9 mometami.Ogolnie jestem zmeczona.Gdy wyszły mi migdalki mialam juz krosty w gardle ale teraz mam ich wiecej i dalej przybywa.Lekarz kazal mi smarowac gardlo jodyną ale zrezygnowalam bo inny laryngolog powiedzial ze moze mi to zaszkodzic na tarczyce i przemywałam fioletem gencjatowym przez 1 tydz.i bioparox lecz nie pomoglo.
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-09-12 23:37
a poczytałaś inne posty?
napisał/a: Bożena30 2009-09-17 21:08
Czytałam i dlatego pisze na tym forum ponieważ nie wiem co mam w takiej sytuacji zrobić.
W przyszłym tygodniu mam wizyte u laryngologa gdyz jak stwierdzono moje migdałki kwalifikują się do wycięcia a ja tak bardzo nie chcę się ich pozbyć:(Bo wiem czym to grozi.
Właśnie przeczytałam na innym forum że co innego wycięciemigdałków u dzieci a co innego u dorosłych.Cytuję:"Najlepiej sprawdzaja sie metody nie calkowitego usuniecia migdalkow, ale tylko wierzchniej czesci - jakies 80%. Pozostawia sie zdrowa czesc midgalkow przy samym miesniu.
Robi sie to metoda: Coblation lub Somnoplasty lub laserem (technika Krespis). U doroslych mozna taki zabieg wykonac w znieczuleniu miejscowym, ale.........
Jesli bedzie mocno krwawilo to nie nalezy do przyjemnosci byc swiadomym i miec wrazenie, ze sie czlowiek dusi we wlasnej krwi"
Może ktoś wie coś więcej na ten temat bo wolałabym oczywiście usunąć tylko częsc.
Słyszałam również że migdałki okołoropne sie nacina a ropne wycina bo sa uszkodzone wewnątrz więc czy usunięcie tylko części ropnegomigdałka pomoże.
Moje migdałki tak naprawdę to nie sa duze ale maja inny kształt i ten ktory mnie boli wygląda jak orzech włoski ale jest wielkosci orzecha laskowego a ten niebolący jest płaski ale ma również dziurki nawet czarne a wczesniej nie miałam takich.Może ktos ma podobne?
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-09-17 21:23
Tak naprawdę dyskuja czy wycinać czy nie jest taka sma jak to czy najpierw byla kura czy jajko. Przykłady tego forum równiez sa po połowie. Sam mam wycięte migdałki. Niestety miewam anginy ponieważ w szpitalu zrobili fuszerkę i nie wycieli mi całych i zrobiły mi się odrosty. Ale kiedyś miałem 5-10 angin w roku, od 3 lat od zabiegu miałem dwie. Różnica zasadnicza.
napisał/a: Bożena30 2009-09-17 21:53
Prawdopodobnie zdecyduje się na ich wycięcie:( ale proszę może wiesz czy mogę sie zaszczepić przeciwko żółtaczce wszczepiennej jeśli mam temperatury i te migdałki ropne?Z tego co wiem to nie powinno się szczepić po antybiotykoterapii.Najlepiej odczekać dwa tygodnie.Ja miałam jakieś 8 lat temu tylko dwie szczepionki ale o trzeciej zapomniałam.Teraz to trzęsę portkami na samą mysl o jakimkolwiek cieciu mojego ciała bo jeszcze żółtaczki by mi było trzeba.
Dziękuję za szybką odp. :)