Pabi-dexametazon/hydrokortyzon w ciąży

napisał/a: dzastina2005 2014-09-11 19:27
Witam serdecznie bardzo proszę o pomoc w celu zajścia w ciąże dostałam od mojego lekarza zestaw leków: clostylbegyt, metformax oraz pabi-dexametazon. Udało się jestem w piątym tygodniu. Po zapytaniu lekarza czy mam nadal brać te leki uzyskałam odpowiedz że metformax mam odstawić ale pabi-dexametazon nadal zarzywać z tym że jeżeli będzie córka to zamienić na hydrokortyzon a jeśli syn to wogóle odstawić. Błagam wytłumaczie mi dlaczego jakie ma to znaczenie bo na opakowaniu wyraźnie pisze że nie powinien być stosowany u kobiet w ciąży że może powodować wady u dziecka. Nie wiem co mam robić pomóżcie proszę.
napisał/a: soaring 2014-09-11 23:20
Jaką dawkę bierzesz i dlaczego?
napisał/a: dzastina2005 2014-09-12 03:43
1/4 miligrama ze wzgledu na podwyzszony hormon nadnerczy. Mialo to ulatwic zajsie w ciaze. No i ulatwilo tylko nie wiem dlaczego mam to. Brac nadal
napisał/a: soaring 2014-09-12 08:42
moim zdaniem kontynuacja leczenia hamującego się wielkim błędem - skonsultuj to koniecznie z innym lekarzem.
z tego co wiem to od dawna zaleca się powstrzymanie od kuracji hamujących androgeny w ciąży - czy z powodu z jakiego go bierzesz oraz w dawce, w której go bierzesz. ponieważ leki hamujące androgenów mogą mieć negatywny wpływ na rozwój hormonalny płodu, zwłaszcza męskiego. natomiast czekanie do poznania płci, czyli do połowy ciąży, jest właśnie bez sensu, bo zanim będzie znana płeć, to już lek może wpłynąć na płód.