Oznaki starzenia się w młodym wieku

napisał/a: NUKE 2015-11-14 22:04
Mam dwadzieścia kilka lat, a czuję się jak facet po 50. Zauważyłem u siebie: łysienie, zgęstnienie włosów na reszcie ciała, siwienie na całym ciele oraz przerastanie włosów "na" i "w" nosie oraz uszach. W uszach włosy rosną mi głęboko w kanale i obkręcają się w małżowinie, jak ich nie wytnę. Mam otyłość brzuszną. Dodatkowo stale mam podbite oczy i wyglądam staro na swój wiek. Czy takie procesy są normalne w moim wieku?
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-11-15 11:00
A jakiekolwiek badania sobie robiłeś?
napisał/a: NUKE 2015-11-15 16:32
Robię badania regularnie, bo niedawno miałem lekkie obtłuszczenie wątroby, wszystkie wyniki są wyśmienite. Pamiętam, że tata szybko wyłysiał i posiwiał.
napisał/a: Andzrej 2015-11-15 18:55
Ważny jest sposób życia, reakcja na stres i czynniki genetyczne.
Możesz kupić generator H-01 i zadbać o jakość własnego kolagenu poprzez przyjmowanie witaminy C izomer L.
napisał/a: theblackcat 2015-11-15 22:45
A jakie badania robiłeś?
I co masz na myśli "siwienie na całym ciele"? Chodzi Ci o włosy czy kolor skóry?
napisał/a: NUKE 2015-11-15 23:12
Więc tak, robię badania co pół roku, morfologia, enzymy wątrobowe, mocz, kał, pasożyty, krew utajona w sumie z 15 pozycji, mam skrupulatnego lekarza. Z tym siwieniem chodzi mi o włosy na całym ciele, pojawiają się pojedyncze siwe włosy lub grupki włosów na twarzy, w miejscach intymnych.
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-11-16 08:26
Kluczowe tutaj są dwa aspekty. Pierwszy to wygląd, który może być sporawą dziedziczną i nie są oznaką żadnej choroby a drugi aspekt to piszesz że czujesz się jak 50 latek ale nie opisujesz żadnych objawów. Napisz co jest nie tak w Twoim samopoczuciu.
Skoro jesteś otyły, może to być zarówno kwestia choroby, jak chora tarczyca czy cukrzyca jak i błędów żywieniowych. Jedno i drugie dawać może takie objawy, ale napisz czy coś konkretnego Ci jeszcze dolega.
napisał/a: NUKE 2015-11-21 20:14
Jeśli chodzi o samopoczucie to jest ok. Mam słabą kondycję, ale mało się ruszam. Nie mam dolegliwości. Chodzi o sam wygląd fizyczny, wiele osób dodaje mi zawsze kilka lat więcej niż mam. Pal licho jeśli jest to rok lub dwa, ale czasami 5 lub 10.
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-11-22 15:10
Skoro masz wyniki ok. nie masz innych dolegliwości, to trudno będzie Ci przez neta postawić diagnozę.
napisał/a: NUKE 2015-11-23 20:28
Czyli genetyka?
napisał/a: Andzrej 2015-11-23 21:41
Wyniki, które robisz nie mają powiązania ze starzeniem się organizmu. Ułatwiają i zwiększają jedynie dystrybucję farmakochemii. Firmy chemiczne mają aplikacje,które przeliczają wyniki na określone dawki ich chemii i to bez udziału lekarza.
Zmarszczki oznaczają, że ulegają degradacji konstrukcje kolagenowe i to widać bez badań. Kolagen to nie tylko widoczna skóra, problemy masz też w innych narządach gdzie kluczową rolę odgrywa kolagen.

http://kolagendlakobiet.pl/kolagen-na-starzenie-skory/

Kolarze, i sportowcy uprawiający sporty siłowe wspomagają swoje stawy produktami, które zwiększają produkcję kolagenu, działają one też korzystnie na skórę. Warto kupić Flexit drink, L-lizynę, DL witamin C i jeszcze raz polecam generator H-01.