Oxis i Pulmicort a Symbicort

napisał/a: armagonis 2010-12-11 12:47
Od niedawna stosuje Symbciort i mój oddech nie jest najlepszy, często muszę się wspierać samym oxisem, szczególnie przed wysilkiem. Nie za dobry stan skłonił mnie by wrócić do oxisu i pulmicortu choć teoretycznie to symbicort jest połaczeniem obu. Wydaje mi się ze biorąc te dwa wymienione leki czuję się znacznie lepiej.. Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego tak sie dzieje skoro każdy lekarz mówi, że symbicort = oxis + pulmicort. Może jest jakaś różnica między nimi ?
napisał/a: piotrosiama 2010-12-11 17:00
Witaj !
Jestem astmatykiem i alergikiem i odpowiem Ci tak - u mnie dopiero za bodaj 3 podejściem udało się ustawić odpowiednie leki. Bo - albo nie było oczekiwanej reakcji albo ja je żle tolerowałam. Tak więc może wspólnie z lekarzem prowadzącym zastanówcie się nad ustaleniem odpowiednich leków.
pozdr.
napisał/a: falco 2010-12-11 23:35
Możliwości jest kilka na pewno wpływ na działanie mogą mieć substancje pomocnicze wykorzystane w produkcji leku, te w symbicorcie mogę w tym konkretnym przypadku wpływać na gorszą tolerancję leku. Kolejna kwestia to dawka budesonidu w obu preparatach niby powinny sobie odpowiadać ale...