Owulacja

napisał/a: jpkrk 2016-02-28 19:35
Zrobiłam przed chwila test bo mam 40 dc i wyszedł negatywny
napisał/a: soaring 2016-02-29 21:06
masz na temat cyklu kursy w necie. ja nie muszę notować codziennie opisu śluzu czy mierzyć temperatury. obserwuję śluz oraz nie uprawiam seksu z wytryskami dopochwowymi, bo mnie to obrzydza ;)
napisał/a: jpkrk 2016-02-29 22:46
Jeśli chodzi o wytrysk dopochwowy to trzeba go jeszcze umieć :p
napisał/a: soaring 2016-02-29 22:48
miałam na myśli wytrysk spermy do pochwy - nie cierpię tego.
napisał/a: jpkrk 2016-02-29 22:57
Rozumiem. Masz bardzo duży zakres wiedzy na tematy ginekologiczne sama chciałabym tyle wiedzieć
napisał/a: soaring 2016-02-29 23:13
nic tajemnego. przez wiele lat wydawało mi się, że ogarnięcie własnych zaburzeń przekracza moje możliwości intelektualne, ale bzdury podawane przez lekarzy i te ich pseudo kuracje zmusiły mnie do sięgnięcia po wiedzę. myślę, że tak z 10-15 lat temu byłam taką dziewczyną panikującą co miesiąc, że jestem w ciąży, bo piersi puchły, okresu nie było, pms szalał. PCO nie jest najmilszym zestawem zaburzeń, ale można sobie spokojnie z nim radzić.
tłuste życie zdaje się już Ci polecałam? to chyba najlepsze źródło wiedzy po polsku o kobiecych problemach hormonalnych.
napisał/a: jpkrk 2016-03-01 07:32
Tak już czytałam. Mogę zapytać czy masz dzieci ? Większość objawów jakim charakteryzuje się pcos ?
napisał/a: soaring 2016-03-01 08:14
nie mam i raczej nie skuszę się na 20-letnią służbę małemu człowiekowi.
każda kobieta może mieć inny przebieg PCOS. u mnie nigdy nie było dramatów typu duży trądzik czy owłosienie typu męskiego na ciele, ale cykle miałam nieregularne, bardzo długie (klasyk to 40 dni, często po kilka miesięcy bez okresu). no i oczywiście najczęściej bez owulacji. nie poprawiło mi się z dnia na dzień oczywiście, ale im bardziej higieniczny tryb życia prowadzę tym bardziej regularnie mam miesiączki i zazwyczaj są z owulacją. moim zdaniem nic bardziej nie utrudnia PCO niż kuracje od ginekologów, bo powodują rozchwiania gospodarki hormonalnej i ciało nie ma szansy wskoczyć na właściwy tryb ;)
napisał/a: jpkrk 2016-03-01 08:20
Ja się postaram poczekać na okres chociażbym miała czekać do miesiąca czasu. Prędzej czy później i tak musi przyjść bo inaczej się chyba nie da funkcjonować. Jak nie miałaś okresu to czułas się ospala i zmęczona?
napisał/a: soaring 2016-03-01 17:55
wiesz, z okresem bywa różnice z PCO, czasem i pół roku, rok potrafi się nie pojawić. ale bez przesady, wiedząc że masz tego typu zaburzenia nie widzę powodu do napinania się. to ginekolodzy lubią wciskać kit, że okres co miesiąc ma być nawet jeśli jest wywoływany pigułami.
ospała i zmęczona możesz być z powodu przesilenia sezonowego a nie z braku miesiączki, nie nakręcaj się proszę.
napisał/a: jpkrk 2016-03-02 07:27
W takim układzie napisze jak okres dostane i po jakim czasie :)
napisał/a: soaring 2016-03-02 08:00
cierpliwości życzę :)