Owulacja dzień po zażyciu escapelle?

napisał/a: saraya1 2014-12-03 09:14
Cześć. W poniedziałek ok godz 22 pękła nam prezerwatywa. We wtorek udałam się lekarza. Tabletka escapelle została przyjęta o 15 czyli zdążyłam ją zażyć w pierwszej dobie.
Ale moja kobieca ciekawość nie dała mi spokoju i grzebałam troszkę w internecie na temat tej tabletki i trochę się zdziwiłam kiedy przeczytałam że bardzo wielu kobietom ona nie pomogła i są dzisiaj mami. Czy znacie takie osoby które po przyjęciu tej tabletki i tak zaszły w ciążę? Z tego co czytałam to dziewczyny zażywały ją szybciej niż ja a i tak zachodziły. Wiem, że w ulotce jest napisane że ta tabletka chroni w 85%, statystyki w internecie są wyższe. Trochę się teraz denerwuję w szczególności że dzisiaj jest mój 15 dc i czuję ewidentnie ból owulacyjny. Niby w ulotce jako działanie niepożądane jest wymieniony ból podbrzusza ale ból owulacyjny jest na tyle charakterystyczny że nie sposób go pomylić z żadnym innym. To dziwne bo skoro zażyłam tabletkę wczoraj o 15 to owulacja powinna zostać wg producenta zatrzymana. Nie wiem już co myśleć.
napisał/a: wikam2 2014-12-04 14:39
Odkąd tu jestem czyli kilka lat - nikt po escapelle w ciązy nie był. Ja także nie a brałam kilka razy.
Podobnie znajome.
Tabletka przyjęta przed owulacją ma większą szanse zadziałania niż po.
Ponadto - nawet jeśli odbyła się owulacja to do zapłodnienia nie dojdzie gdyż przez tabletkę nie ma na to warunków.
O implantacji nie wspominając ;)
napisał/a: saraya1 2014-12-04 16:53
Dziękuje za odpowiedź. Liczę na to że jednak w ciąży nie będę bo jest mi to naprawdę nie na rękę ale jak zawsze są jakieś wątpliwości. A jeśli można zapytać to ma ktoś jakieś doświadczenia z women on waves?
napisał/a: wikam2 2014-12-04 20:42
Na pewno wszystko będzie dobrze - zobaczysz. Natomiast nt. ww. strony dyskutować nie będziemy.
napisał/a: soaring 2014-12-06 07:34
wikam, dlaczego usunęłaś mój post?