Owsiki

napisał/a: Siwa;) 2011-10-28 19:34
Witam, mam dość nieprzyjemny problem... a mianowicie: owsiki :(
Objawy zaczęłam dostrzegać przedwczoraj. I nie wiem jak sobie z tym radzić. Wstydzę iść do lekarza i powiedzieć: Mam 17lat i mam owsiki. :( A słyszałam, że przecieranie odbytu sokiem z cytryny jest bardzo pomocne, czy to prawda? Bo chętnie bym spróbowała, ale boję się, żeby mi to nie zaszkodziło. Bardzo proszę o szybką odpowiedź, bo chcę zacząć działać heh :)
napisał/a: piotrosiama 2011-10-28 21:27
Daj spokój z tymi domowymi "sposobami". Nie wstydż się lekarza on widział i słyszał zapewne zdecydowanie gorsze rzeczy i pamiętaj że najbardziej skuteczne środki są na receptę.
napisał/a: ~Anonymous 2011-10-28 21:47
Warto byłoby przejśc sie do apteki i poprosic o pyrantylum(moja znajoma bez problemu dostała lek bez recepty dla swojego dziecka) masz 17 lat to w sumie w postaci zawiesiny bo tez są i w postaci tabletek dla dorosłych lek mozna dostac bez recepty.Jesli sie nie poprawi udac sie do lekarza byc moze przepisze cos mocniejszego i ważne nie wstydzic sie lekarz nie takie rzeczy widział :)
napisał/a: iza451 2011-10-28 22:52
O ile mi wiadomo, leki przeciwowsikowe (piperazyna) są nadal na receptę. Pójdź do lekarza i powiedz ze masz owsiki. Na pewno się nie zdziwi. I za tydzień będziesz miała spokój.
napisał/a: delinka79 2011-10-30 08:20
lek na recepte pyrantelumjest, panie aptekary czasem wspanialomyslnie w cudzyslowiu daja pacjentom lek a potem kaza doniesc recepte od lekarza ,chca zwyczajnie zarobic a lek. najlepiej powinien w takiej sytuacji nie wypisac recepty jak sama decyduje i niech sie martwi ze wydala lek a recepty nie ma
napisał/a: jacekxp11 2011-10-31 10:18
Problem powszechny,nie ma się co wstydzić.Doświadczyłem tego.PYRANTELUM -zawiesina dla dzieci,tabletki dla dorosłych paskudne w smaku(trzeba je dokładnie rozdrobnić w ustach)ale skuteczne no i oczywiście higiena;częste mycie rąk.Dobrze jest wraz z zastosowaniem leku zrobić gruntowne pranie bielizny,odzieży i pościeli,a następnie wszystko poprasować. W ten sposób ograniczamy rozprzestrzenianie jajeczek.Wizyta u lekarza konieczna,PYRANTELUM jest na receptę.Poprostu powiedz,że masz owsiki-lekarz nie będzie 'tam' zaglądał.