owsiki - nic nie pomaga - kolejny nawrót

napisał/a: wasylkap 2014-09-28 08:28
Pomocy, bo nie daję już rady. Jak skutecznie pozbyć się owsików ?
Tydzień temu pierwsze objawy u córki i pyranteleum dla całej rodziny + generalne porządki.
W środę wieczorem znów niespokojny sen i niestety znów widzę owsiki na skórze. Wizyta u lekarza, zentel dla wszystkich + jeszcze dokładniejsze sprzątanie.
Dziś rano, ale tuż przed przebudzeniem drapanie po pupie. Zajrzałam, biała wydzielina wokół odbytu - podobnie jak poprzednio, więc duża szansa, że to znów owsiki.
Rano zrobię badania, albo sprawdzę wieczorem jak pójdzie spać. Ale co robić, bo ja mając już jakieś doświadczenie sądzę, że znowu ma owsiki.....
Czy to możliwe, ze te wstrętne robale atakują ją tak szybko ? Córka w po leczeniu zentalem nie była w przedszkolu, nikt prócz niej nie ma objawów. Mieszkanie naprawdę posprzątane, wszystko poprane, łazienki, podłogi wyczyszczone mopem parowym
Jemy ogórki, pestki z dyni, czosnek, pijemy olej z pestek dyn, wyeliminowany cukier.Nie mam już pomysłów co robić. Kolejne leki ? Kolejne sprzątanie? Mogę to robić wciąż i wciąż, ale jeżeli nie daje to żadnych efektów, to ja mam dosyć.
Proszę, pomóżcie, co mogę jeszcze zrobić ?
napisał/a: MOJA PORADA 2014-09-28 10:23
Moim zdaniem to organizm oczyszcza się z martwych owsików. Swędzenie po podanym lekarstwie myślę, że może być spowodowane podrażnieniem okolic odbytu po owsikach. Pozdrawiam.
napisał/a: wasylkap 2014-09-28 11:27
Dziękuję za odpowiedź :)
Mam nadzieję, że to tak wygląda - była tylko wydzielina- żadnego robaka nie dostrzegłam.
Ale jeżeli wieczorem zobaczę tę białą wijącą nitkę- to co robić ? Do lekarza po kolejny lek... tylko co teraz, skoro przerobiliśmy już te najbardziej popularne....
napisał/a: MOJA PORADA 2014-09-28 19:24
Myślę, że tak nie będzie, a gdyby tak, to do lekarza. Myślę, że warto, aby córka brała jakiś probiotyk. Warto przedtem skonsultować to z lekarzem. Z tego co czytałam, trzeba też zwrócić szczególną uwagę na częstsze mycie rąk. Pozdrawiam.
portica
napisał/a: portica 2014-10-08 13:24
Musimy pamiętać, iż raczej nie ma skutecznych leków bez recepty na owsiki. Należy wykonywać badanie kału w kierunku stwierdzenia obecności tych pasożytów. Najlepiej kilka próbek kału z różnych dni, gdyż nieraz wynik może być błędny. Polecam zakupić w aptece pałeczkę z celofanem i przylepić ją przy odbycie. Następnie jaja owsików przykleją się do folii i taki materiał należy zanieść do laboratorium.