Owrzodzenie pod pachami w pachwinach i pod piersiami

napisał/a: anpamo 2010-01-27 18:47
witam, maam 25 lat i od kiedy pamiętam czyli małego dziciaczka mam wrzody-tzn. ropne bardzo bolące i pozostawiające spore dziury zapalenia skóry(ja tak to nazywam)niky nie umie mi pomóc,byłam juz u chyba wszystkich dermatologów w moim mieście i jedynie co mi zlecaja to smarowanie tego maściami z antybiotykiem, ale powiem szczerze ze to nic nie daje...owszem po posmarowaniiu wrzod schodzi, ale po czasie jest znowu nie tylkow tym samym miejscu ale ....ojejku one sa po prostu wszedzie....pod pachami w pachwinach noi co mnie martwi od jakichs 2 lat zaczeły sie pojawiac pod piersiami-to jest zwlaszcza moja najwieksza zmorą.Nie wiem jak sie tego pozbyc i co z tym robic.Prosze o pomoc.Dodam ze ostatnio tata mi mówił ze jego ojca siostra(czyli mojego dziadka siostra)miala w mlodosci to samo, ale jej przeszlo, podobno kiedys wyparzali ja w ukropie i przeszlo-ja nie wierze w taką medycyne. Prosze o porade, z gory bardzo dziekuje i goraco pozdrawiam.Ania
napisał/a: ane7 2010-01-27 19:01
A stosowałaś maśc Ichtiolową?
napisał/a: anpamo 2010-09-25 14:51
masc ichtiolowa jest dorazna, jak posmaruje, to ogasa, znika a za jakis czas jest spowrotem, antybiotyki tez nie skutkujua, robilam ostatnio wymaz czy nie ma gronkowca, to nie bylo, w sumie rzadnej bakterii nie było
napisał/a: piotrosiama 2010-09-25 15:13
Może wypróbuj takiego domowego sposobu :
- pół szklanki mleka i 1 łyżeczkę startego szarego mydła gotować stale mieszając do uzyskania konsystencji kisielu. Nakładać tę papkę na wrzody najlepiej na noc - tylko trzeba te miejsca smarowane czymś zabezpieczyć.
Skuteczne też bywają okłady ze zgniecionych liści kapusty. Pomocne są również witaminy A,C i E.
Pozdrawiam
napisał/a: sercenatemblaku 2013-02-10 21:44
Czy od tego czasu kiedy umieściłaś ten post coś się zmieniło? Znalazłaś skuteczny sposób na wrzody? Ja walczę już od lat i nic nie pomaga - mam wrzody na spojeniu łonowym, w pachwinach, pod jedną pachą i na piersiach. Już nie wiem co robić...
napisał/a: anpamo 2013-02-12 11:25
Nic i nic, nic nie pomaga, wszystko jest doraźne i pomaga na chwile,wrzody są w pachwinach, pod piersiami, pod pachami i od niedawna na podbrzuszu, w sumie dałam sobie już spokoj, pojawiają sie i znikają, nie walcze juz z nimi bo uwazam ze to nie ma sensu, bo nic nie pomaga. Ostatnio jak lekarz robił mi usg piersi to był zdziwiony, gdyż mam około 1 cm kratery po wrzodach w piersiach, to co dopiero pod pachami??? bo tam to ich było najwięcej. Mam bliznę na bliźnie. Pod lewą pachą to już nawet włosy mi nie rosną od tych wrz. A czym ty sie leczysz? bo mnie mascie i okłady doraźne nie satysfakcjonuja i nie stossuje ich
napisał/a: anpamo 2013-02-12 11:27
dodam ze mam w tej chwili 28 lat, a pierwsze wrzody pojawiły sie gdy miałam 5 lat
napisał/a: piotrosiama 2013-02-12 12:15
Powinno się wykonać posiew bakteriologiczny tej treści ropnej i określić wrażliwość na antybiotyki. Samemu w tak zaawansowanej przypadłości to się nie zaradzi.
napisał/a: sercenatemblaku 2013-02-12 19:41
Byłam u dermatologów to jeden stwierdził, że to jest trądzik odwrócony i zapisał końskie dawki antybiotyków. Brałam je aż padł mi żołądek a wrzody wyłaziły. Drugi mi dał skierowanie na wymaz ale jeszcze nie poszłam bo co już urósł i miał pęknąć, to albo się "chował" albo pękał po południu albo w weekend. Mówił, że to może być gronkowiec złocisty. Smaruję je tribiotykiem, mam czasem wrażenie, że jest lepiej ale niedługo obok budują się nowe. Zostają mi po nich sine plamy, które po bardzo długim czasie znikają i zostaje dziurka. Jutro idę zrobić sobie posiew krwi, jak będę miała wynik to napiszę. Bardzo Ci współczuję - 23 lata męki, ja mam "dopiero" kilka lat a już czasem nie wytrzymuję. Pozdrawiam ciepło.
napisał/a: anpamo 2013-02-14 10:52
miłam robiony wymaz i nie wyszedł gronkowiec złocisty, miałam badania na utajoną krew czy jakos tak ASO i było tez w porządku, pewnego razu chirurg stwierdził tak samo jak u ciebie ze to trądzik, ale jakos nie przechodzi, jak znajdziesz super lekarstwo to daj znac, moze i mnie pomoze
napisał/a: sercenatemblaku 2013-02-14 18:21
Zastanawiam się czy dermatolodzy nie pomylili zawodu ? Żaden nie wie co to jest ? Może TRĄD ... Słyszałam o bardzo dobrych specjalistach w Poznaniu i myślę żeby się do nich wybrać bo ręce mi już opadają.
napisał/a: piotrosiama 2013-02-14 18:26
Nie wiem dziewczyny skąd jesteście, ale ja osobiście ufam już tylko specjalistom z Kliniki Dermatologicznej AM w W-wie.