Owrzodzenia, ranki między paluszkami u dziecka

napisał/a: egusia 2016-08-29 11:57
Witam, od 5 dni staram się wyleczyć owrzodzenia? rany? które pojawiły się między paluszkami stopy u mojego 20 miesięcznego synka.
7 dni temu we wtorek złapał wirusa bostońskiego a w czwartek rano zauważyłam to owrzodzenie na czwartym paluszku a wieczorem pojawiło się też pomiędzy dużym i kolejnym paluszkiem. Myślałam, że ma to związek z wirusem, że może pojawiły się krostki, które hmm pękły?
Przemywam mu to wodą fizjologiczną i na wieczór octeniseptem...ale to nadal jest wkoło zaczerwienione a w środku jakieś takie białawe...
Co o jest? Czy wizyta u lekarza jest konieczna czy jeszcze próbować to wyleczyć w domu?
napisał/a: piotrosiama 2016-08-29 22:14
Podejrzewam, że to grzybica. Popytaj w aptece czy dla takiego malucha dostaniesz bez recepty odpowiedni i bezpieczny środek.
napisał/a: egusia 2016-08-30 09:24
Też mi to przeszło przez myśl ale u nas nikt nie ma grzybicy, na basenach itp nie był...no chyba, że pies coś rozsiewa :/
Jutro odwiedzimy jednak lekarza bo trochę boję się podawać coś na grzyba....bo jeżeli to nie grzyb? Boję się, że mogę zaszkodzić...
napisał/a: egusia 2016-09-01 18:51
Pediatra stwierdził, że to zakażenie bakteryjne skóry i przepisał maść ichtiolową. Jest poprawa :)