Owłosienie na brodzie.

napisał/a: beatkaf-67 2013-02-11 23:39
Proszę o poradę,od ok.roku na brodzie i nad górną wargą rosną mi włoski i jasne i ciemne,rosną z ogromną prędkością.Depilowałam w sobotę wieczorem,a dziś tzn. w poniedziałek jest już niezła szczecina,gdy przeciągnę ręką po brodzie.Moje pytanie jest następujące czy powinnam przeprowadzić jakieś badania?Jeśli tak to jakie?Dodam,że nie stosuję i nie stosowałam nigdy tabletek antykoncepcyjnych,ani hormonów,mam 44 lata.Myślę nad laserowym usunięciem włosków,ale obawiam się,że odrosną.Będę bardzo wdzięczna za porady.Beata
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-02-12 07:58
Ponieważ pytasz w dziale endokrynologii, wiesz zapewne że problem leży w układzie hormonalnym. W tym wieku może już być zaburzony stosunek żeńskich do męskich hormonów płciowych i Twój problem może być związany ze wzrostem testosteronu.

Natomiast jeżeli oczekujesz porady typowo kosmetycznej, to zapewne Panie coś Ci tutaj doradzą.
napisał/a: soaring 2013-02-12 10:43
moim zdaniem lepszym kierunkiem jest endokrynolog, diagnostyka i leczenie. chyba, że mieszkasz w Warszawie, to również bardzo dobrą dermatolog mogę polecić, która na pewno nie zignoruje Twoich dolegliwości ;)
usunięcie laserowe może nie być skuteczne, bo nieleczony hiperandrogenizm będzie się dalej rozwijał i np. zaczną Ci rosnąć włosy w innych miejscach.
napisał/a: beatkaf-67 2013-02-12 12:06
Bardzo dziękuję,odpowiedź mnie satysfakcjonuje,nie chcę wydać na próżno pieniędzy na depilację ,jeśli miałaby mi nie pomóc.
Włoski rosną mi bardzo szybko,mam wrażenie,że po każdej depilacji odrastają szybciej.Jeszcze raz bardzo dziękuję za porady.Beata
napisał/a: beatkaf-67 2013-02-28 23:07
Witam,nie chcę pisać kolejnego postu,a mam prośbę.Proszę o informację gdzie w W-wie przyjmują lekarze endokrynolodzy na fundusz - najlepiej blisko centrum.Córka musi być pod opieką lekarza endokrynologa,studiuje w W-wie i byłoby jej łatwiej umówić się na wizytę ,czy póżniej kontrolę niż w miejscu zamieszkania.A może zna ktoś dobrego endokrynologa w W-wie,którego można polecić,na NFZ lub prytwatnie.Będę bardzo wdzięczna.Beata
napisał/a: soaring 2013-03-01 11:45
przypadkowych lekarzy jest od groma. nie wiem jak jest z dostępem do innych endokrynologów, ale wiem, że np. do mojej endo na NFZ już chyba nie w tym roku miejsc - miesiąc temu zapisy były na listopad :/

ja chodzę i polecam dr Lucynę Papierską: http://www.znanylekarz.pl/lucyna-bednarek-papierska/endokrynolog/warszawa
przyjmuje prywatnie na Żoliborzu i Bielanach, a poza tym pracuje w Szpitalu Bielańskim.
napisał/a: beatkaf-67 2013-03-01 17:56
Właśnie dzisiaj dzwoniłam na Bielany i umówiłam córkę do dr.Papierskiej ,bardzo dziękuję za wszelką pomoc.
napisał/a: pauka 2013-03-02 13:46
Jeśli Twoim problemem jest tylko owłosienie na twarzy, to ja polecam krem Vaniqa. Jest co prawda drogi - 360 zł, ale tubka starcza mi na około 5 miesięcy. Włoski odrastają o niebo wolniej, a w większości miejsc w ogóle zniknęły. Ja mam przeciwwskazania do lasera, więc krem okazał się wybawieniem.
napisał/a: beatkaf-67 2013-03-04 08:54
Bardzo dziękuję,byłam u endokrynologa mam skierowanie na testosteron,prolaktynę i DHE?,czy coś takiego.Zrobię badania ,a potem zobaczymy.Włoski rosną mi bardzo szybko,właściwie juz po 24 ha od depilacji wyczuwam szorstkość,dziwnie rosną, bo więcej ich na prawej stronie brody ,niż po lewej ,są i jasne i ciemne.Pozdrawiam.