otyłość brzuszna

napisał/a: kartofelek16 2010-12-12 22:12
Witam mam 16 lat i waże 105kg i mam 180cm wzrostu . wiem że dużo warze ale to przez to że chodze na siłownie i mam duą mase mięśniowa a mało tkanki tłuszczowej ale znajduje sie ona na brzuchu ;/ mam 114cm w obwodzie brzucha , to otyłość brzuszna ? i co z tym zrobic ?
napisał/a: piotrosiama 2010-12-12 22:23
Wybacz że nie w temacie - od wczoraj urosłeś 2 cm i po co się tak martwiłeś !
napisał/a: viki71 2010-12-13 21:37
Kartofelek,otyłość brzuszna jest wtedy,kiedy nadmiar tłuszczu gromadzi się na linii talii.Każdy tyje w inny sposób,w skrócie albo od pasa w dół albo w górę,bądż dokładnie w brzuchu.Ta otyłość jest najbardziej niebezpieczna,bo otłuszcza między innymi serce.Sam piszesz,że nie masz tłuszczu,więc nie wiem,w czym problem.Jeśli jakimś cudem rozrosłeś się tak w wieku 16 lat masz taką masę mięśniową to nie ma chyba powodu do paniki.A swoją drogą,nie bardzo wiem,jakim cudem rodzice pozwolili Ci na siłownię i zapewne coś jeszcze,bo masa mięśniowa nie przyrasta w miesiąć.Więc albo trenujesz już naprawdę długo albo czymś sie wspomagasz.Nie za młody jesteś?Przecież jeszcze się rozwijasz.
napisał/a: viki71 2010-12-13 21:38
viki71 napisal(a):Kartofelek,otyłość brzuszna jest wtedy,kiedy nadmiar tłuszczu gromadzi się na linii talii.Każdy tyje w inny sposób,w skrócie albo od pasa w dół albo w górę,bądż dokładnie w brzuchu.Ta otyłość jest najbardziej niebezpieczna,bo otłuszcza między innymi serce.Sam piszesz,że nie masz tłuszczu,więc nie wiem,w czym problem.Jeśli jakimś cudem rozrosłeś się tak w wieku 16 lat masz taką masę mięśniową to nie ma chyba powodu do paniki.A swoją drogą,nie bardzo wiem,jakim cudem rodzice pozwolili Ci na siłownię i zapewne coś jeszcze,bo masa mięśniowa nie przyrasta w miesiąć.Więc albo trenujesz już naprawdę długo albo czymś sie wspomagasz.Nie za młody jesteś?Przecież jeszcze się rozwijasz.

Na temat ewentualnej korekty w masie to tylko Djafafa może Ci pomóc.Doskonale się zna.
napisał/a: kartofelek16 2010-12-23 14:42
na siłownie chodze troche on ponad 2 lat